en ru lv
Page Under Construction. E-appointmet tool is active, pricelist is valid and working!

Recreation procedures

Jau vairākus gadsimtus ārstniecībā plaši tiek izmantotas terapijas metodes, kurās pielieto dažādus dabas materiālus – dūņas, mālu, sāļus, minerālūdeni utt. Visi šie materiāli sava bagātīgā sastāva dēļ ir pielietojami ļoti plaša spektra veselības problēmu risināšanā.

Visplašāk dūņu, māla, sāls terapiju pielieto kustību aparāta (skeleta, muskuļu, locītavu), ādas, sirds un asinsvadu, kā arī ginekoloģisko slimību ārstēšanā un profilaksē. Bez tam visiem šiem materiāliem piemīt lieliskas kosmētiskas (savelkošas, ādas iekaisumu mazinošas, antioksidanta, attīrošas un abrazīvas jeb pīlinga) īpašības.

Medicīnā katrai ārstniecības metodei ar dabas materiāliem ir arī savs apzīmējums – peloīdterapija (pelos no grieķu valodas: dūņas) ir ārstēšana ar dūņām, balneoterapija (balneum latīņu valodā: pelde) ir ārstnieciskā ūdens izmantošana terapijā, haloterapija (halos grieķu valodā: sāls) ir dziedzniecība, izmantojot sāli u.c.

Ir skaidrs, ka dabas vielas, to daudzveidīgais sastāvs, palīdz organismam pašam atjaunoties, dod „spērienu” organismam pašam sevi ārstēt. Būtiska nozīme ir tam, kur šie dabas materiāli iegūti, jo ne jau visiem māliem un dūņām piemīt ārstnieciskas īpašības. Dūņās, ko iegūst slavenā kūrorta Karlovi Vari tuvumā, ir ap 90% humīnskābju, kas padara šīs dūņas par īpaši vērtīgām. Tās satur arī daudzas citas vērtīgas vielas, tie ir hlora anjoni, amonija katjoni, visdažādākie minerālelementi u.c. Visas šīs vielas aktīvi iedarbojas caur ādu, un, nokļūstot organismā, kļūst farmakoloģiski aktīvas. Karlovi Varu kūdras dūņu sastāvā ir pilns menerālvielu, aminoskābju un mikroelementu spektrs, tajā skaitā dabīgie polisaharīdi, peptīdi, ap 20 aminoskābju, vitamīni, minerāļi, sterīni, hormoni, taukskābes, polifenoli un ketoni – kopā ap 70 vērtīgu komponentu.