en ru lv
Matu transplantācija

Matu transplantācija

Galvas matu, uzacu un bārdas pārstādīšana

Pastiprināta matu izkrišana var skart gan vīriešus, gan sievietes, ievērojami ietekmējot un mainot ikdienas dzīvi. Matu pārstādīšana ir risinājums, kas sniedz ievērojamus rezultātus gadījumos, kad citas metodes vairs nelīdz. Mūsu klīnikā matu pārstādīšana notiek pēc mūsdienīgās FUE metodes.

Matu transplantācija

FUE matu pārstādīšanas metode tiek veikta, pārstādot matu folikulu kopumus – graftus, kurus veido aptuveni 1 – 4 matiņi. Grafti tiek iegūti no pacienta donorzonas (parasti no pakauša un/vai galvas sāniem) un pārstādīti problemātiskajā zonā manuāli vai motorizēti. Izvēloties motorizētu pārstādīšanu, procedūras būs ātrāka un lētāka, taču būs nepieciešams lielāks graftu daudzums, jo tie procesa gaitā tiek vairāk traumēti, kas arī samazina to ieaugšanas rezultātu.

Klīnikā Premium Medical iespējams veikt galvas matu, uzacu un bārdas un ūsu matiņu pārstādīšanu.

Matu pārstādīšana ir risinājums dažādos ar to zaudēšanu saistītos gadījumos:

  • Dabīga matu izkrišana;
  • Lai atjaunotu matu biezumu;
  • Rētu vai apdegumu aizklāšanai;
  • Operācijas rētu piesegšanai.

Galvas matu pārstādīšanas procedūras gaita

Pirms matu pārstādīšanas procedūras nepieciešams konsultēties ar ārstu, kurš noteiks, vai un kā ir iespējams veikt pārstādīšanu, kā arī pārstādāmo graftu daudzumu. 

Pirms pārstādīšanas pacientam tiek veikta lokālā anestēzija, lai procedūra neizraisītu diskomfortu. Procedūras laikā pacients var atslābināties – klausīties mūziku, lasīt grāmatu, lietot portatīvo datoru vai skatīties televīziju.

Izmantojot mikroķirurģiskus instrumentus, matu folikuli donorzonā tiek atdalīti no ādas, pēc tam, izmantojot speciālus instrumentus, ekstraktēti un ievietoti zonās, kur nepieciešams. Pārstādot matus galvai, tiek pārstādīts viss grafts, kas satur 1-4 folikulus, līdz ar to, pārstādot procedūrā 1000 graftus, tiek pārstādīti līdz pat 2500 matiem.

Procedūras laikā iegūtās mikrorētiņas sadzīst un izzūd vidēji 7 dienu laikā. Pirmajās dienās nedrīkst aiztikt zonu, kurā tika pārstādīti mati, lai to netraumētu.   

Procedūras ilgums ir atkarīgs no pārstādāmā matu graftu daudzuma, kuru nosaka ārsts, un veida, kā tie tiek pārstādīti – manuāli vai ar aparāta palīdzību. Piemēram, 3000 graftu manuāla pārstādīšana var aizņemt veselu dienu. Pārstādīšanu iespējams veikt vienas sesijas laikā vai sadalīt to vairākās mazās sesijās.

Uzacu pārstādīšana

Pirms procedūras veikšanas nepieciešams konsultēties ar ārstu, kurš noteiks, vai un kā ir iespējams veikt pārstādīšanu.

Pirms pārstādīšanas pacientam tiek veikta lokālā anestēzija, lai procedūra neizraisītu diskomfortu.

Procedūra noris līdzīgi kā galvas matu pārstādīšanas gadījumā, atšķiras vien pārstādāmo matiņu daudzums – uzacis tiek pārstādītas pa vienam matiņam to dabīgajā augšanas leņķī.

Ar pārstādīšanu iespējams atjaunot uzacu biezumu, slēpt rētas un veidot vēlamo formu.

Bārdas un ūsu pārstādīšana

Pirms procedūras veikšanas nepieciešams konsultēties ar ārstu, kurš noteiks, vai un kā ir iespējams veikt pārstādīšanu.

Pirms pārstādīšanas pacientam tiek veikta lokālā anestēzija, lai procedūra neizraisītu diskomfortu.

Procedūra noris līdzīgi kā galvas matu pārstādīšanas gadījumā, atšķiras vien pārstādāmo matiņu daudzums – ūsu un bārdas zonā tiek pārstādīts pa 1 matiņam to dabīgajā augšanas leņķī.

Ar pārstādīšanu iespējams atjaunot ūsu un bārdas biezumu, slēpt rētas un veidot vēlamo formu.

Matu transplantācija - Galvas matu, uzacu un bārdas pārstādīšana

Jautājumi un atbildes

1. Vai matu pārstādīšanas rezultāts ir paliekošs?

Jā. Procedūrā pārstādītie mati saglabāsies un vairs neizkritīs, jo no pakauša izņemtie mati ir izturīgi pret DHT hormonu, kas izraisa matu izkrišanu pārējās galvas daļās.

2. Cik ātri būs redzami rezultāti?

Daļa pārstādīto matu izkritīs 3-6 nedēļu laikā pēc procedūras un sāks ataugt aptuveni 2-4 mēnešu laikā. 6 mēnešu laikā būs atauguši aptuveni 50% pārstādīto matu un 100% gala rezultāts būs redzams 12-14 mēnešu laikā.

3. Cik ātri pēc procedūras es varēšu atgriezties darbā?

Mēs iesakām pēc procedūras 1-2 dienas atpūsties mājās. Vietā, kur iestādīti jaunie mati, būs redzams apsārtums, kas saglabāsies 1-2 nedēļas, atsevišķos gadījumos iespējams līdz 1 mēnesim. Pakauša daļā mati ataugot nosegs procedūras vietu un jau pēc 1-2 nedēļām būs iespējams doties pie friziera, lai pielīdzinātu matus vienādā garumā.

4. Cik drīz pēc procedūras es varu atsākt nodarboties ar sportu?

Atsākt sporta nodarbības iesakām ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc procedūras.

5. Vai pirms procedūras man tiks nogriezti visi mati?

Donorzonā pakausī, no kurienes tiks ņemti mati pārstādīšanai, tie tiks nogriezti līdz 1mm garumam. Laukums atkarīgs no pārstādīšanai nepieciešamā graftu skaita.

6. Cik ilgi notiek matu pārstādīšanas procedūra?

Standarta matu pārstādīšanas procedūra ilgst 6-8 stundas, kuras gaitā iespējams paņemt pārtraukumu, lai atpūstos, izstaipītos, paēstu. Precīzs procedūras ilgums ir individuāls un atšķiras no pacientam nepieciešamo graftu skaita un matu uzbūves, struktūras.

7. Vai ir iespējams paņemt matus no cita donora?

Nē, diemžēl tas nav iespējams. Iespējams pārstādīt tikai savus matus.

8. Vai ir citas alternatīvas matu pārstādīšanai?

Kamēr mati nav pilnībā izkrituši, ir iespējama to ārstēšana, pareiza kopšana. Vietās, kur mati jau ir pilnībā izkrituši, pārstādīšana ir vienīgā iespēja tos atgūt.

9. Vai es esmu piemērots kandidāts matu pārstādīšanai?

Lai noteiktu vai Jums iespējams veikt matu pārstādīšanas procedūru, iesakām ierasties uz konsultāciju pie mūsu speciālistiem, kuri izvērtēs visus faktorus, kas nosaka, vai procedūra ir iespējama, tādus kā – iedzimtība, matu zuduma apmērs, matu īpašības, vēlamais rezultāts u.c.

10. Cik maksā matu pārstādīšanas FUE procedūra?

Premium Medical klīnikā tiek piedāvāta manuāla FUE matu pārstādīšana un motorizēta FUE matu pārstādīšana. Izmantojot motorizēto pārstādīšanu, procedūra būs ātrāka un lētāka, jo iespējams īsākā laikā iegūt vairāk graftu, tomēr šādi grafti tiek vairāk traumēti, nepieciešams lielāks donorzonas laukums kā arī ieaugšanas rezultāti ir zemāki nekā izmantojot manuālo metodi.

Kopējās procedūras izmaksas atkarīgas no nepieciešamo graftu skaita, to precīzu daudzumu iespējams noteikt konsultācijā.

Ja jums radusies interese pirms konsultācijas noskaidrot iespējamās procedūras izmaksas, lūdzam nosūtīt bildes (kopumā 5 savas galvas bildes - bez sejas, izstieptas rokas attālumā no priekšpuses, abiem sāniem, augšpuses un pakauša) uz e-pastu hairtransplant@premiummedical.lv. Mēs jums vienas darba dienas laikā nosūtīsim aptuvenu izmaksu aprēķinu un nepieciešamo graftu daudzumu.

Matu transplantācija

  • Matu transplantācijas speciālista konsultācija - 40,00 EUR
  • Matu pārstādīšana FUE (manuālā) - no 1500,00 EUR
  • Matu pārstādīšana FUE (motorizēta) - no 1000,00 EUR
  • Uzacu pārstādīšana FUE - no 1000,00 EUR
  • Bārdas pārstādīšana FUE - no 2500,00 EUR
Saņemt apsiprinājumu