ru lv

Krūšu formas uzlabošana

Krūšu palielināšana

Dažādās – gan liela apjoma, gan nelielās - aptaujās uz jautājumu, ko sievietes vēlētos savā izskatā mainīt, visbiežākā atbilde ir  - krūtis. Plastiskā ķirurģija piedāvā iespēju uzlabot krūšu izmēru un formu, kā arī atjaunot krūtis pēc to noņemšanas onkoloģisku slimību dēļ. Šāda iespēja ir uzlabojusi neskaitāmu sieviešu dzīves kvalitāti visā pasaulē. Krūšu formas un izmēra korekcijai nepieciešama nopietna ķirurģiska iejaukšanās, tādēļ ieteicams labi pārdomāt radušos domu par plastisko operāciju, taču, ja vēlme un mērķi ir pārliecinoši, pēc konsultācijas ārsts noteiks piemērotāko veidu krūšu izskata uzlabošanai.

Krūšu palielināšanai tiek izmantoti implanti – visbiežāk silikona ar elastomēra apvalku. Implanta lielums un forma tiek izvēlēta atkarībā no klienta vēlmēm un ķermeņa formas.

Operācijas sarežģītība atkarīga no griezuma vietas – zem krūts, ap krūšu galu vai padusē, kas savukārt atkarīgs no sievietes anatomijas un ārsta ieteikumiem. Operējot tiek veikts pēc iespējas mazāks iegriezums, lai rēta būtu mazāk pamanāma. Pēc implanta ievietošanas griezuma vieta tiek aizšūta.

Pirms operācijas

 • Jāierodas uz konsultāciju pie plastiskā ķirurga. Tās laikā ārsts iegūst informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem, dzīvesveidu.
 • Līdz minimumam jāsamazina vai jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas.
 • Īsi pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu.

Pēc operācijas

Arī krūšu palielināšanas, tāpat kā jebkura cita operācija, ir nopietna ķirurģiska manipulācija, tādēļ jārēķinās ar zināmu dzīšanas un atveseļošanās periodu. Ja rodas komplikācijas, nekavējoties jāsazinās ar ārstu. Rētas parasti sadzīst dažu nedēļu laikā, taču pilnībā tās izzust nevar. Atkarībā no darba specifikas, tajā parasti var atgriezties apmēram nedēļas laikā, bieži jau pēc vienas vai divām dienām. Uztūkums un sāpes ilgst apmēram 3-5 nedēļas. Pēc tam var atsākt ikdienas darbības, arī sporta nodarbības. Līdz tam nepieciešams saudzējošs režīms, jānēsā atbilstošs krūšturis, jāizvairās no smagumu celšanas, ieteicama speciāla krūšu masāža. Vēlamais gala rezultāts redzams apmēram pēc pusgada. Jāņem vērā, ka implants nedzīvo mūžīgi, tādēļ var gadīties, ka pēc 10-15 gadiem jāveic atkārtota operācija.

Operācijas ilgums: 1 līdz 2 stundas. Notiek stacionāri  ar vietējo vai vispārējo anestēziju.

Krūšu pacelšana un koriģēšana

Dažādu faktoru – novecošanas, grūtniecības un bērna zīdīšanas, svara izmaiņu u.c. – ietekmes rezultātā  var pasliktināties krūšu ādas elastība, samazināties krūšu audu daudzums, aizstājot tos ar taukaudiem, krūtis var zaudēt tvirtumu, gravitācijas spēka ietekmē  noslīdēt. Krūšu noslīdēšanu veicina arī krūštura nenēsāšana, tiešs saules starojums, nerūpīga krūšu kopšana. Lai gan no tā, lai krūtis nenoslīdētu nemaz, nav iespējams pilnībā izvairīties, visticamāk, neviena sieviete nevēlas nokarājušās krūtis, tādēļ ķirurgi piedāvā iespēju – uzlabot krūšu izskatu ar koriģējošās un paceļošās operācijas palīdzību. Tās laikā tiek noņemta liekā āda un krūšu audi, kā arī mainīts krūšu galu novietojums. Bieži vien krūšu koriģēšana tiek veikta vienlaicīgi ar krūšu samazināšanu.

Pirms operācijas

 • Jāierodas uz konsultāciju pie plastiskā ķirurga. Tās laikā ārsts iegūst informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem, dzīvesveidu
 • Līdz minimumam jāsamazina vai jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas
 • Īsi pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu
 • Pirms operācijas jāveic mamogrāfiskā izmeklēšana.

Tā kā šīs operācijas laikā krūšu galiņš un tā laukums netiek atdalīts, krūtis jutību nezaudē, arī zīdīšana ar krūti ir iespējama, tomēr, ja kliente plāno bērniņa dzemdēšanu un zīdīšanu ar krūti, ieteicams ar operāciju nesteigties, jo grūtniecības laikā krūtis piebriest, tajās var rasties strijas, rētas, kas sabojātu operācijas rezultātu. Līdzās krūšu koriģēšanai operācijas laikā nepieciešamības gadījumā var ievietot arī implantus.

Pēc operācijas

 • Apmēram mēnesi jāizvairās no stiepšanās, smagumu celšanas
 • Dažas nedēļas jānēsā speciālais krūšturis
 • Pēc operācijas dažas nedēļas ieteicams atturēties no seksa, jo tas var radīt lieku uztūkumu krūtīs.
 • Normālā ikdienas ritmā var atgriezties apmēram pēc mēneša, bet darbā jau var atgriezties pēc 1-2 nedēļām, atkarībā no darba specifikas.

Operācijas ilgums: 1 līdz 3 stundas. Notiek stacionāri  ar vietējo vai vispārējo anestēziju.

Krūšu samazināšana

Sievietes ar izteikti lielām krūtīm bieži piedzīvo ne tikai emocionālu diskomfortu un grūtības iegādāties piemērotu apģērbu, bet var iedzīvoties arī veselības problēmās – hroniskās muguras un sprandas daļas sāpēs, stājas defektos u.c. Var rasties arī aisnsrites un elpošanas problēmas. Tādējādi krūšu samazināšana dažkārt ieteicama arī no medicīniskā viedokļa. Lielas krūtis traucē arī sportot, īstenot atsevišķus hobijus, tādējādi liedzot pilnvērtīgi izbaudīt dzīves sniegtās iespējas.

Pirms operācijas

 • Jāierodas uz konsultāciju pie plastiskā ķirurga. Tās laikā ārsts iegūst informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem, dzīvesveidu.
 • Līdz minimumam jāsamazina vai jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas.
 • Īsi pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu.
 • Pirms krūšu samazināšanas operācijas parasti veic mamogrāfisko izmeklēšanu. Iespējams, ka ārsts pirms operācijas ieteiks ievērot diētu.

Krūšu samazināšanas operācijas laikā tiek veikti griezumi, no krūtīm izņemti liekie taukaudi un krūšu dziedzeru audi un noņemta liekā āda. Krūšu galiņš un tā laukums tiek pārvietots uz citu vietu un, ja nepieciešams, tiek samazināts arī tā lielums. Krūšu gala pozīciju mainot, parasti nervu gali un asinsvadi netiek aizskarti, taču, ja krūtis ir īpaši lielas, bez tā nevar iztikt. Tas var padarīt nejūtīgus krūšu galiņus, bet krūšu dziedzeru samazināšana var padarīt neiespējamu bērna zīdīšanu, tādēļ krūšu samazināšanu parasti neiesaka sievietēm, kuras vēlas dzemdēt un zīdīt bērnus.

Pēc operācijas

 • Krūtis var būt sāpīgas un uztūkušas, ir jānēsā ķirurģiskais krūšturis.
 • Ka būs nepieciešams, ārsts ieteiks pretsāpju līdzekļus vai antibiotikas.
 • Diegi tiek izņemti trīs nedēļu laikā.
 • Pēc operācijas dažas nedēļas ieteicams atturēties no seksa, jo tas var radīt lieku uztūkumu krūtīs.
 • Atkarībā no darba specifikas tajā var atgriezties jau 2-3 nedēļas pēc operācijas.
 • Sporta aktivitātes drīkst būt tikai vieglas.
 • Vēlamais gala rezultāts būs redzams pēc pusgada līdz gadam.

Operācijas ilgums: 2 līdz 4 stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju.

E-PIERAKSTS

Ķermeņa korekcijas

 • Krūšu palielināšana - 2850 EUR
 • Krūšu pacelšana - 2500 EUR
 • Krūšu palielināšana un pacelšana - 3300 EUR
 • Krūšu samazināšana - 3000 EUR
 • Vēdera plastika - ādas nostiepšana (Pilna abdomenoplastika) - 3000 EUR
 • Mazo kaunuma lūpu korekcija - 1250 EUR