ru lv

Sejas korekcija

Acu plakstiņu korekcija

Noslīdējuši augšējie acu plakstiņi un ādas maisiņi zem apakšējiem acu plakstiņiem var radīt gan estētisku defektu – nogurušu un vecāku izskatu, gan arī traucēt redzi, apgrūtināt lasīšanu u.c. Plakstiņu operācijas laikā tiek noņemta liekā āda un audi, tādējādi augšējie plakstiņi vairs neaizsedz acis, bet zem apakšējā plakstiņa vairs nav maisiņu.

Pirms operācijas ārsts uzzina visu par klienta veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem utt., kā arī novērtē redzi un asaru dziedzeru darbību, precizē klienta vēlmes, sniedz precīzus norādījumus par sagatavošanos operācijai un pēcoperācijas periodu. Ir ļoti svarīgi ievērot vairākus nosacījumus, piemēram, smēķēšanas atmešanu vismaz uz kādu laiku, jo tā kavē brūču sadzīšanu, vai kādu medikamentu vai vitamīnu lietošanas ierobežošanu u.c.

Lai pēc operācijas nebūtu redzamas rētas, iegriezumi notiek, ievērojot plakstiņu dabiskās līnijas. Atsevišķos gadījumos griezumi var tikt veikti apakšējā plakstiņa iekšpusē. Brūces tiek aizšūtas ar ļoti smalkiem diegiem vai tādiem, kas uzsūcas paši. Diegi parasti tiek izņemti nedēļu pēc operācijas. Pēc diegu izņemšanas un uztūkuma mazināšanās var lietot dekoratīvo kosmētiku. Darbā parasti var atgriezties nedēļu pēc operācijas. Ieteicams izmantot saulesbrilles, jo acis var būt jutīgas pret gaismu.

Operācijas ilgums: 45 minūtes līdz 2 stundas. Notiek stacionāri  ar vietējo anestēziju.

Sejas ādas nostiepšana (liftings)

Visbiežāk  pirmās novecošanas iezīmes ir redzamas sejas un kakla rajonā. Parādās dziļākas krokas, grumbas, āda kļūst neelastīga, nokarena, bieži rodas dubultzods, uzkrājas taukaudi. Lai to novērstu, var izmantot sejas ādas nostiepšanas operāciju. To var veikt gan sievietēm, gan vīriešiem. Sejas ādas nostiepšanas operācija nespēj apturēt ādas novecošanās procesu, taču spēj padarīt seju jauneklīgāku un „svaigāku”.

Pirms operācijas ķirurgs rūpīgi novērtēs ne tikai sejas ādas stāvokli, bet izjautās par vispērējo veselības stāvoklil, lietajamajiem medikamentiem u.c. Vairākas nedēļas pirms operācijas līdz minimumam ieteicams samzināt vai vislabāk pārtraukt smēķēšana, jo smēķēšana pagarina dzīšanas un atveseļošanās procesu. Pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu.

Operāciju veicot, tiek noņemti liekie taukaudi un āda, nostiepti zem tās esošie sejas muskuļi, kā arī sejas un kakla āda. Iegriezumus veic abās pusēs ausīm un matos, blakus matu līnijai. Ja tiek veikta sejas apakšējās daļas ādas nostiepšana, tiek izlīdzināta vaigu, pazodes un kakla āda.  Sejas augšējās daļas ādas nostiepšanas operācijas laikā izlīdzina grumbiņām ap acīm un uz pieres. Ja problēmas skar visu seju, jāveic pilnīgā sejas ādas nostiepšana. Nepieciešamības gadījumā sejas ādas nostiepšanas operāciju var savienot ar citām procedūrām, piemēram, ar plakstiņu koriģēšanu, pieres un deguna grumbu aizpildīšanu vai ap lūpām esošo grumbu aizpildīšanu ar injekciju palīdzību, kā arī ar dažādām ādas atjaunošanas un pīlinga procedūrām. Sejas ādas nostiepšanas operācija tiek ieteikta sievietēm un vīriešiem no 40 gadu vecuma.

Pēc operācijas seja uz laiku var būt arī nejutīga, taču nejutīgums izzūd.  Dažas nedēļas seja var būt uztūkusi.Vēlamais gala rezultāts var būt redzams tikai pēc pusgada vai ilgāka laika. Rezultāts parasti saglabājas 5- 10 gadus.

Diegi tiek izņemti apmēram nedēļu pēc operācijas. Pēc operācijas jāizvairās no slodzes, saunas un alkohola lietošanas. Gadu būtu jāizvairās no tieša saules starojuma.

Operācijas ilgums: 2 līdz -3 stundas. Notiek stacionāri  ar vietējo vai vispārējo anestēziju.

Ausu iedzimtu/ iegūtu deformāciju korekcija

Atkarenas jeb atstāvošas ausis vai traumas rezultātā bojāta auss forma ir biežākie iemesli, kādēļ tiek veiktas ausu korekcijas operācijas. Atstāvošas ausis bieži vien rada psiholoģisku diskomfortu, tādēļ, lai nesagādātu nepatīkamus brīžus vēlāk sabiedrībā, vislabāk šādas korekcijas operācijas veikt bērniem pirmsskolas vecumā. Ārsts operācijas laikā auss skrimslim izveido vēlamo formu. Griezienu izdara aiz auss, tādēļ rēta nav redzama. Pirmajās nedēļās ap galvu jānēsā elastīgā saite.  

Operācijas ilgums: 1 – 1,5 stundas. Notiek stacionāri  ar vietējo anestēziju.

E-PIERAKSTS

Sejas korekcija

  • Blefaroplastika - abu acu plakstiņu korekcija - 1250 – 2000 EUR
  • Blefaroplastika - augšējo plakstiņu korekcija - 750 – 1200 EUR
  • Blefaroplastika - apakšējo plakstiņu korekcija - 700 – 1200 EUR
  • Sejas ādas nostiepšana - 3130 EUR
  • Ausu plastika - 854 EUR