ru lv

Grūtnieču izmeklējumi

Grūtnieču ultrasonogrāfija (akušieriskā)

 • I trimestrī (11.–13. grūtniecības nedēļas) ļauj diezgan precīzi konstatēt grūtniecības laiku un iespējamās augļa pataloģijas;
 • II trimestrī (18.–22. grūtniecības nedēļas) grūtnieču ultrasonogrāfijā izvērtē iekšējo orgānu novietojumu, struktūru, nosaka skeleta, galvas smadzeņu struktūras, kuņģa un zarnu traktu, nieru attīstību un veselību, iespējams noteikt bērniņa dzimumu;
 • III trimestrī (no 24. grūtniecības nedēļas) konstatē, vai mazulis ir attīstījies atbilstoši grūtniecības laikam un precīzāk prognozē iespējamo dzemdību datumu.

USG grūtnieču (akušieriskā) + augļa vizualizācija ar 4D

Trīsdimensiju sonogrāfijā iespējams iegūt izmeklējamā objekta (orgāna) “iesaldētu” jeb nekustīgu telpisku attēlu. Savukārt četrdimensiju (4D) USG ir kustīga jeb “dzīva” telpiska attēla iegūšana – redzamas augļa kustības un attēla izmaiņas laikā. Ar četrdimensiju programmas palīdzību var iegūt augļa sejas vai citu virspusējo struktūru (mugurkaula, ekstremitāšu) telpisku attēlu. Visu bērna ķermeņa attēlu kopumā iegūt nav iespējams – tāpat kā parastajā divdimensiju ultrasonogrāfijā (izņēmums ir mazie grūtniecības laiki līdz 13 nedēļām). Vislabākie augļa sejas attēli iegūstami no 24-30 grūtniecības nedēļām. Līdz 24. grūtniecības nedēļai četrdimensiju ultrasonogrāfiju veikt ir iespējams, bet laba attēla iegūšanai traucē augļa kustīgums un dzemdes hipertonuss.

USG grūtnieču (akušieriskā) ar augļa asinsvadu doplerogrāfiju

Augļa doplerogrāfija ir augļa asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējums, ko parasti veic 2. – 3. trimestrī, novērtējot augļa asinsvadus un placentas stāvokli. Veic gadījumos, ja ir augļa hipoksija (skābekļa trūkums), ja parastajā ultrasonogrāfijā konstatē augļa asins apgādes traucējumus, nepareizus augļa sirds toņus, ja auglis ir par mazu un neatbilst gestācijas vecumam (grūtniecības laikam), ja ir placentas nepietiekamība, zemu novietota placenta, intrauterīnas infekcijas, ja mātei ir hroniskas saslimšanas – cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, nieru problēmas u.c.

Augļa sirds ehokardiogrāfija

Augļa ehokardiogrāfija ir augļa sirds anatomijas un funkcijas izmeklējums ar ultraskaņas metodi. To veic sertificēts bērnu kardiologs. Izmeklējuma laikā var izvērtēt sirds dobumus, vārstuļus, sirdsdarbības ritmu, kā arī asins plūsmas rādītājus cauri vārstuļiem, artērijās un vēnās.

Augļa sirds kardiotokogrāfija

Kardiotokogrāfija – augļa sirdsoņu monitorēšana. Lai ārsts precīzāk novērtētu bērniņa veselības stāvokli, sākot no 36.grūtniecības nedēļām (ja ir indikācijas – arī ātrāk) sertificēta vecmāte veiks kardiotokogrāfijas (augļa sirdstoņu) pierakstu un izvērtēšanu.

E-PIERAKSTS

USG grūtniecēm

 • USG grūtnieču (akušieriskā) + augļa vizual.ar 4D 40 min. 114,90 EUR
 • USG grūtnieču (akušieriskā) + augļa vizual.ar 4D+CD ieraksts 40 min. 118,20 EUR
 • USG grūtnieču (akušieriskā) ar konsultāciju 30 min. 98,90 EUR
 • USG grūtnieču (akušieriskā) ar augļa asinsvadu doplerogrāfiju 40 min. 115,20 EUR
 • Dvīņu USG izmeklēšana 45-60 min. 106,00 EUR
 • USG grūtnieču – eksperta līmeņa (FMF protokols) - 138,10 EUR
 • FMF eksperta pārrēķins un protokols kā atsevišķs pakalpojums - 58,00 EUR

Augļa izmeklējumi

 • USG augļa asinsvadu doplerogrāfija 25 min. 82,40 EUR
 • Augļa sirds ehokardiogrāfija 30 min. 129,70 EUR
 • Augļa sirds kardiotokogrāfija 20 min. 58,70 EUR