Trīsdimensiju sonogrāfijā iespējams iegūt izmeklējamā objekta (orgāna) “iesaldētu” jeb nekustīgu telpisku attēlu. Savukārt četrdimensiju (4D) USG ir kustīga jeb “dzīva” telpiska attēla iegūšana – redzamas augļa kustības un attēla izmaiņas laikā. Ar četrdimensiju programmas palīdzību var iegūt augļa sejas vai citu virspusējo struktūru (mugurkaula, ekstremitāšu) telpisku attēlu. Visu bērna ķermeņa attēlu kopumā iegūt nav iespējams – tāpat kā parastajā divdimensiju ultrasonogrāfijā (izņēmums ir mazie grūtniecības laiki līdz 13 nedēļām). Vislabākie augļa sejas attēli iegūstami no 24-30 grūtniecības nedēļām. Līdz 24. grūtniecības nedēļai četrdimensiju ultrasonogrāfiju veikt ir iespējams, bet laba attēla iegūšanai traucē augļa kustīgums un dzemdes hipertonuss.
Augļa doplerogrāfija ir augļa asinsvadu ultrasonogrāfijas izmeklējums, ko parasti veic 2. – 3. trimestrī, novērtējot augļa asinsvadus un placentas stāvokli. Veic gadījumos, ja ir augļa hipoksija (skābekļa trūkums), ja parastajā ultrasonogrāfijā konstatē augļa asins apgādes traucējumus, nepareizus augļa sirds toņus, ja auglis ir par mazu un neatbilst gestācijas vecumam (grūtniecības laikam), ja ir placentas nepietiekamība, zemu novietota placenta, intrauterīnas infekcijas, ja mātei ir hroniskas saslimšanas – cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, nieru problēmas u.c.
Augļa ehokardiogrāfija ir augļa sirds anatomijas un funkcijas izmeklējums ar ultraskaņas metodi. To veic sertificēts bērnu kardiologs. Izmeklējuma laikā var izvērtēt sirds dobumus, vārstuļus, sirdsdarbības ritmu, kā arī asins plūsmas rādītājus cauri vārstuļiem, artērijās un vēnās.
Kardiotokogrāfija – augļa sirdsoņu monitorēšana. Lai ārsts precīzāk novērtētu bērniņa veselības stāvokli, sākot no 36.grūtniecības nedēļām (ja ir indikācijas – arī ātrāk) sertificēta vecmāte veiks kardiotokogrāfijas (augļa sirdstoņu) pierakstu un izvērtēšanu.
Iedzimtu un iegūtu sirds pataloģiju diagnostika un ārstēšana bērniem no dzimšanas līdz 18 gadiem,augļa ehokardiogrāfija. Ārste ir Eiropas Bērnu kardiologu asociācijas, Latvijas Bērnu kardiologu asociācijas, Latvijas Ehokardiogrāfijas biedrības, Latvijas Pediatrijas asociācijas biedre. 2006. gadā aizstāvēja doktora disertāciju „Ehokardiogrāfisks un hemodinamisks koronārās asinsrites novērtējums bērniem ar iedzimtām sirdskaitēm”. Daudzu zinātnisku publikāciju autore. RSU Pediatrijas katedras docente - studentu, rezidentu un ģimenes ārstu apmācība bērnu kardioloģijā. Studiju programmas vadītāja bērnu kardioloģijas specialitātē.
Absolvējusi Rīgas Stradiņa Universitāti 2003. gadā. 2008 g. ieguvusi ginekologa, dzemdību speciālista sertifikātu. Veic ginekoloģisko un grūtnieču ultrasonogrāfiju. Regulāri apmeklē gan Latvijā, gan ārzemēs notiekošus seminārus, kongresus.
Apgūst un savā praksē pielieto lietišķo kinezioloģiju un psihokinezioloģiju.
Nodarbojas ar auglību saistīto problēmu diagnostiku, risināšanu, ginekoloģisko saslimšanu ārstēšanu izmantojot, ja nepieciešams, papildus ne tikai medikamentozo terapiju, bet arī homeopātiskos līdzekļus, fitopreperātus.
Kā prioritāti uzskata grūtniecības novērošanu, kuras rezultātā dzimst vesels bērns. Ārsts sniedz atbalstu sievietei grūtniecības laikā, izskaidro un palīdz izvēlēties Jums piemērotāko dzemdību iestādi. Grūtniecēm, ja nepieciešams rekomendē atbilstošus Baha ziedus, fitopreperātus.
USG grūtniecēm
Augļa izmeklējumi