ru lv
Ādas veselība – visa organisma veselība

Ādas veselība – visa organisma veselība

Āda ir visbrīnumainākais cilvēka orgāns, un tās stāvoklis var sniegt informāciju ar virknes saslimšanu esamību organismā. Ādas apvalks izpilda virkni svarīgo funkciju: pasargā mūs no apkārtējas vides kaitīgas ietekmes, atbild par termoregulāciju, piedalās ūdens, sāļu u pigmentu maiņā, ļauj mūsu receptoriem uztvert iedarbību no ārējās vides. Tieši tādēļ jebkuru ādas izmaiņu gadījumā ir nepieciešama dermatologa konsultācija, kurš noteiks precīzu diagnozi un sniegs nepieciešamo palīdzību vislielākajam cilvēka organisma orgānam.

Kad ir nepieciešama dermatologa konsultācija

Dermatoloģija izpēta ādas slimību kopumu, kuras gan atšķiras ārējo izpausmju ziņā, gan ir spējīgas izraisīt iekšējos orgānu un audu bojājumus. Mūsu klīnikā «Premium Medical» ir nepieciešams vērsties šādu simptomu gadījumā:

  • jebkuru izsitumu parādīšanās uz ādas neatkarīgi no to izmēriem, formas, krāsas un lokalizācijas;
  • vērojamas dzimumzīmītēs izmaiņas vai arī parādoties neparastām jaunajām;
  • ādās pietūkums un nieze bez skaidriem iemesliem;
  • roku un/vai kāju nagu plāksnīšu formas un krāsas izmaiņas;
  • pustulu, eroziju parādīšanas jebkurā zonā uz ādas;
  • hronisko ādas saslimšanu (ekzēmas, psoriāzes, dažādu dermatīta formu) saasināšanās periods.

Kādi mēdz būt dermatoloģiskie izmeklējumi

Dermatologs pieņemšanas laikā veic pacienta anamnēzes apkopošanu, precizējot pirmo simptomu parādīšanās laiku, jebkuru hronisko saslimšanu esamību organismā, ādas patoloģiju esamību tuviem radiniekiem. Tad ārsts veic ādas apvalka apskati, izvērtējot tās stāvokli un nosakot galvenos klīniskos simptomus, pamatojoties uz kuriem tiek noteikta sākotnēja diagnoze. Tās precizēšanai speciālists veic specializētos dermatoloģiskos izmeklējumus, kuri ļauj atklāt iespējamos izmaiņu cēloņus, bet atsevišķos gadījumos arī noteikt diagnozi:

  • gratāža un diaskopija – nokasīšana un uzspiešana uz ādas rajonu tās lobīšanās pakāpes un plankumaino izsitumu rakstura noteikšanai;
  • dermatoskopija – ādas apvalka izmeklējuma metode ar mikroskopijas palīdzību;
  • uztriepju-nospiedumu un ādas nokasījumu sagatavošana turpmākai laboratoriskai izmeklēšanai.

Savlaicīga un pareizi piemeklēta ārstēšana palīdzēs samazināt hronisko ādas saslimšanu saasinājumu skaitu un ātri sekmēs atveseļošanu. Vērsties pēc kvalificētas medicīniskās palīdzības pie dermatologa Rīgā jūsu varat mūsu klīnikā «Premium Medical» no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 8:00 – 20:00 vai pierakstoties uz vizīti pa telefonu.