lv
Alerģija siltajā sezonā

Alerģija siltajā sezonā

Pavasaris un vasara ir ilgi gaidīts laiks, kas priecē ar sauli un siltumu, taču lielai daļai cilvēku siltā sezona nes arī sezonālās alerģijas. Kā ar tām vislabāk sadzīvot un ko var darīt, lai mazinātu simptomus? Par to vairāk pastāstīs Premium Medical klīnikas alergologs un pneimonologs Māris Bukovskis.

"Sezonālā alerģija sāk parādīties līdz ar alergēniem -  šķaudīšana, deguna tecēšana, niezošas un sarkanas acis vai elpas trūkums ap Jāņiem vai vasaras vidū, pastaigājoties pa pļavu vai mežu - tās ir pazīmes, kas raksturīgas ziedputekšņu alerģijai, kuras izraisītāji šajā gadījumā ir timotiņš un citi pļavā atrodamie zālaugi."

Kāds ir vislabākais veids, kā sagatavoties sezonālajai alerģijai?

"Bieži pacienti pie ārsta nāk īsi pirms sezonas, vasaras sākumā vai arī tad, kad jau parādījušies simptomi. Šajā gadījumā atliek nozīmēt pretalerģijas medikamentus, kurus nepieciešamas lietot visu sezonas laiku - parasti līdz jūlija beigām.

Tomēr ir pieejama daudz efektīvāka un labāka ārstēšana – alergēnu imunoterapija jeb terapija, kas pieradina pie noteikta alergēna. Šajā gadījumā vēlams pie alergologa nākt ātrāk, jau ziemas beigās, piemēram, februārī, lai laicīgi varētu uzsākt ārstēšanu un novērst alerģijas simptomus jau sagaidāmajā vasaras sezonā."

Klīnikā Premium Medical Jūs varat saņemt profesionālu ārstu palīdzību alerģijas noteikšanā un tās turpmākā uzraudzībā. Jo veselība ir bagātība!