ru lv
Ieildzis klepus – vai tikai saaukstēšanās?

Ieildzis klepus – vai tikai saaukstēšanās?

Slapjš sniegs, lietus un drēgnums ir laiks, kas bieži izpaužas ar saaukstēšanos un klepu. Daļa cilvēku šo laiku gaida ar bažām, jo nereti saaukstēšanās var novest pie ieilgušas klepošanas. Turklāt šī problēma sezonas laikā mēdz atkārtoties.

"Klepu cēloņi var būt ļoti dažādi," stāsta klīnikas Premium Medical alergologs un pneimonologs Māris Bukovskis. "Tomēr vienmēr der atcerēties, ja klepus ieilgst, bieži atkārtojas, ir manīti sēcoši trokšņi krūtīs un izmeklēšana,  piemēram, plaušu rentgens vai asins analīze, neliecina par kādu acīm redzamu cēloni ir jāizslēdz bronhiālā astma."

"Pacienti parasti ārstējas ar tējām, pretsaaukstēšanās līdzekļiem, aptiekas sīrupiem, nereti saņem nopietnāku ārstēšanu ar antibiotikām. Astmas gadījumā parasti šī ārstēšana būs mazefektīva vai nepalīdzēs nemaz. Tādos gadījumos obligāts ir alergologa apmeklējums, lai noteiktu, vai ieilgušais klepus nav alerģijas pazīme. Jo pirmais solis cīņā ar alerģiju ir tās precīza diagnosticēšana."

Klīnikā Premium Medical iespējams iziet padziļinātu alergoloģisko izmeklējumu ar ALEX alergodiagnostikas paneli – jaunākās paaudzes plašāko diagnostikas paneli, kas ļauj ātri un precīzi noteikt, vai ir alerģija un kāds alergēns to izraisa.