en ru lv
LOR izmeklējumi

LOR izmeklējumi

LOR speciālisti palīdzēs dažādu akūtu un hronisku deguna, rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu slimību situācijās.

Ja nepieciešams, LOR speciālists konsultācijas laikā var veikt dažādas diagnostiskas un ārstnieciskas manipulācijas:

Timpanometrija

Bungu dobuma spiediena un dzirdes kauliņu kustīguma noteikšana, ko izdara ar timpanometru, kā rezultātā iegūst grafisku attēlu pēc kura spriež par auss stāvokli, tā tiek pielietota arī refleksu noteikšanai iekšējās auss muskuļiem. Pats timpanometrs ir neliels aparāts, kas aprīkots ar ekrānu, kurā parādās līknes, kas norāda, kā auss plēvīte atbild uz spiedienu, un nosaka iekšējās auss muskuļu refleksus. Pati metode ir absolūti nesāpīga un droša kā rezultātā viegli pielietojama kā pieaugušajiem tā bērniem.

Refleksometrija

Bungplēvītes kustīguma noteikšana un spiediena mērīšana ārējā auss ejā. Šīs metodes veikšanas laikā auss ārējā ejā tiek ievadīta ierīce ar uzgali, ar kuru iegūtie rezultāti palīdz apstiprināt vidusauss iekaisumu, kā arī cita veida iekaisuma procesus pat tajos gadījumos kad ar parasto LOR spoguli neko konstatēt neizdodas. Šīs metodes veikšanas laikā pacientam nav nepatīkamu sajūtu līdz ar to šo procedūra patīk gan pieaugušajiem gan bērniem.

Otoakaksutiskā emisija

Izmeklējumu veids, ar kura palīdzību var pārbaudīt iekšējās auss darbību. Īpaši svarīgi to ir veikt jaundzimušajiem un bērniem, jo šī metode ļauj konstatēt dzirdes pavājināšanos kas jaundzimušajiem ir bīstami sakarā ar to, ka tas var iespaidot viņu garīgo attīstību un viņi attīstīsies lēnāk par saviem vienaudžiem, bet skolas vecuma bērniem sakarā ar pavājināto dzirdi bieži ir grūtības skolā, viņi kļūst nesabiedriski. Bieži tieši dzirdes traucējumi ir par iemeslu šiem notikumiem, tāpēc nepieciešama otoakustiskās emisijas izmeklējums. Īpaši efektīva šī metode ir tieši zīdaiņiem, kuriem vēl nav iespējams piemērot parastās dzirdes pārbaudes metodes. Šī metode ir neinvazīva un nesāpīga.

Audiometrija

Precīza dzirdes sliekšņa pārbaude ar elektroakustisku aparatūru. Tā ir rekomendējama visa vecuma personām vismaz reizi divos gados, savukārt personām, kuras saskaras ar troksni ikdienā nepieciešams veikt pārbaudes reizi gadā. Īpaši šī metode ir ieteicama skolniekiem un jauniešiem jo šeit ir daudzi riski, skaļa mūzikas klausīšanās, diskotēkas, savukārt vecākiem cilvēkiem notiek dzirdes funkcijas samazināšanās un veicot izmeklējumu un ievērojot ārsta ieteikumus jūs saglabāsiet labu dzirdi ilgāk. Audiometrijas laikā pacientas atrodas speciālā kabīnē, uz kuru raida dažādas frekvences skaņas nosakot skaņu kuru pacients nedzird un izvērtējot to atbilstību normai.

Deguna blakusdobuma ultrasonoskopija

Metode domāta jebkuram pacietam kuram ir deguna blakusdobumu iekaisums, vai arī pastāv aizdomas par to. Ja jums ir spiediena sajūta galvā, aizlikts deguns, galvassāpes paaugstināta temperatūra un drudzis, jums būtu nepieciešam veiks blakusdobumu izmeklējumus. Līdz šim tika veikts galvas rentgens, tomēr pastāv radioaktīvais starojums, paaugstinās risks attīstīties dažādiem onkoloģiskiem procesiem, piemēram, galvas audzējiem, tādejādi šī ir kā alternatīva metode, kas ir droša, un līdzvērtīga rentgena uzņēmumiem pie tam to droši var lietot bērniem un grūtniecēm, tā nav sāpīga vai invazīva procedūra.

Ausu vai deguna blakusdobumu skalošana

Ja jums konstatēts iekaisums kādā no deguna blakusdobumiem, jums tiks veikta deguna blakusdobuma skalošana. Mēs piedāvājam arī ausu skalošanu, kuras laikā ar ūdens strūklu tiek izskaloti ausu sēra korķi, kā arī pie dažādiem ausu iekaisumiem veikta dezinfekcija skalojot. Procedūra tiek veikta saudzīgi izmantojot modernu tehniku, kas līdz ar to notiek pilnīgi nesāpīgi vairumam cilvēku.

E-PIERAKSTS

Ausu - kakla - deguna izmeklējumi

  • Dzirdes pārbaude- audiometrija ar interpretāciju 30 min. 58,10 EUR
  • Audiometrija ar interpretāciju (konsultācijas ietvaros)- - min. 58,90 EUR
  • USG deguna blakusdobumiem konsultāciju ietvaros - min. 19,40 EUR

Otolaringoloģija / LOR

  • Deguna blakusdobumu skalošana (vizītes ietvaros) - min. 33,10 EUR
  • Deguna blakusdobumu skalošana (ārpus vizītes ietvariem) 20 min. 37,00 EUR
  • Ausu vai mandeļu skalošana konsultācijas ietvaros - min. 37,00 EUR
  • KRIO - mandeļu piesaldēšana 30 min. 40,90 EUR
  • Medikamentu ievade auss ejā 20 min. 18,60 EUR
  • Augšžokļa dobuma punkcija 20 min. 29,60 EUR