ru lv

Ārstniecisko dūņu terapija

Dūņu terapija jau daudzus gadsimtus ir atzīta ārstniecisku un atjaunošanās procedūru sastāvdaļa. Dūņu procedūrām ir plaša spektra iedarbība, tā atsaucas uz visām organisma sistēmām, labvēlīgi ietekmējot asinsriti, nervu sistēmu, visu veidu vielu apmaiņu un elpošanas procesiem.

Dūņu terapija ir unikāla klasiskās ārstēšanas alternatīva vai lielisks papildinājums kompleksai klasiskajai ārstēšanai. Tās galvenā būtība – ne tika slimības seku, bet arī tās cēloņu novēršana.

  • Dūņu organiskās sastāvdaļas var piesaistīt un neitralizēt metālu, toksīnu, radioaktīvo vielu jonus, aktivizēt visas svarīgākās organisma funkcijas, to attīrot.
  • Paplašinās asinsvadi, uzlabojas audu apgāde ar skābekli un citām būtiskām vielām.
  • Ārstnieciskās dūņas lieliski pieveic sliktās baktērijas, kas atrodas ādā, mazinot vai novēršot iekaisuma procesus.
  • Uzlabo muskuļu, hormonālo un vielu apmaiņas tonusu organismā.
  • Dūņu terapijas rezultātā var izmainīties atsevišķu hormonu veidošanās, tā var būt labs atjaunošanās atbalsts centrālās nervu sistēmas darbības traucējumu gadījumos.
  • Dūņu terapija veicina organisma aizsargspējas, uzlabo ādas mikrocirkulāciju.

Kūdras dūņu ietīšana labvēlīgi iedarbojas uz asisnriti, vielu apmaiņu, muskuļu saspringumu un iekšējo orgānu tonusu, saistaudu elasticitāti. Sniedz atvieglojumu hronisku deģeneratīvu un reimatisku balsta – kustību aparāta slimību gadījumos, paaugstināta gremošanas sistēmas un urīnizvades sistēmas sieniņu saspringuma gadījumos, ilgstoši nedzīstošu brūču gadījumos, iekaisuma procesu gadījumos, pēcoperāciju periodā. Paātrina vielmaiņas produktu šķelšanos un izvadīšanu no organisma. Paaugstina saistaudu šūnu aktivitāti, mazina hroniskus iekaisuma procesus. Kūdras dūņu produktiem ir relaksējoša un sāpes mazinoša iedarbība.

Neskatoties uz to, ka dūņām pārsvarā ir lokāla iedarbība, tās, iedarbojoties uz ādas dziļākajiem slāņiem, labvēlīgi ietekmē procesus visā organismā.