ru lv

I-PRF

I-PRF ginekoloģijā

PRF -  iegūst no paša cilvēka asinīm, kuras tiek centrifugētas un tiek atdalīta asiņu daļa , kura satur fibrīna matriksu, kurš savukārt audos palīdz piesaistīt augšanas faktorus un palielinoties to koncentrācijai šūnās, veicina audu reģenerācijas – atjaunošanās procesu.

 • Tā kā iegūtais materiāls ir no paša pacienta, nav alerģisku reakciju, atgrūšanas.
 • Injekciju veic intīmajā zonā, ja ir rētas, tad rētas rajonā.
 • Pirmās izmaiņas novērojamas pirmo nedēļu laikā un maksimālais efekts tiek sasniegts aptuveni pēc 3 - 5 mēnešiem.
 • PRF viegli ievadāms audos un to var darīt ar smalka diametra adatu.

Indikācijas:

 • urīna nesaturēšana;
 • maksts sausums, īpaši menopauzē;
 • samazināta lubrikācija dzimumakta laikā;
 • rētas pēc starpenes iegriezumiem, plīsumiem dzemdībās.

I-PRF kosmetoloģijā

I-PRF asins plazmas galvenā priekšrocība ir paša pacienta asins plazmas izmantošana, kas izslēdz jebkādu blakusparādību risku. Centrifugēšanas rezultātā iegūtajā plazmā ir ievērojami lielāks trombocītu skaits nekā asinīs vidēji, un tādēļ tā satur daudz vairāk  šūnu augšanas faktoru, kas savukārt veicina skaistai, veselai un mitrinātai ādai nepieciešamā kolagēna ražošanu. I-PRF asins plazmas šūnas koncentrējas uz fibrīna matricas, un tajās netiek izmantoti antikoagulanti – vielas, kas kavē asins recēšanu.

I-PRF asins plazma ādā tiek ievadīta injekciju veidā, izmantojot smalkas nano adatas, tādējādi procedūras laikā pacients praktiski neizjūt diskomfortu.  

I-PRF asins plazmu kosmetoloģijā izmanto, lai atjaunotu un piešķirtu dzīvīgumu sausai un nogurušai ādai, uzlabotu problemātisku ādu (piemēram, acne skartu), kā arī novērstu novecošanās procesarezultātā radušās izmaiņas sejā (atjaunotu tvirtumu, elastīgumu, novērstu krunkas u.c.). I-PRF asins plazmu izmanto arī ādas bojājumu novēršanai pēc estētiskām procedūrām (lāzerterapijas, ķīmiskā pīlinga u.c.) un hiperetrofisku rētu un striju gadījumā.

I-PRF traumatoloģijā

I-PRF asins plazmas galvenā priekšrocība ir paša pacientaasins plazmas izmantošana, kas izslēdz jebkādu blakusparādību risku. Centrifugēšanas rezultātā iegūtajā plazmā ir ievērojami lielāks trombocītu skaits nekā asinīs vidēji, un tādēļ tā satur daudz vairāk  šūnu augšanas faktoru, stimulējot skrimšļa audu un cīpslu atjaunošanos. I-PRF asins plazmas šūnas koncentrējas uz fibrīna matricas, un tajās netiek izmantoti antikoagulanti – vielas, kas kavē asins recēšanu.

Kur tiek pielietota I-PRF terapija?

 • ārstējot tā saucamo tenisista elkoni (laterālo epikondilītu) – dzīslu iekaisumu, kas raksturīgs gan sportistiem (tenisā, badmintonā, skvošā), gan manuāla darba veicējiem, kuri ilgstoši veic vienveidīgas, atkārtotas kustības plaukstas pamata locītavā;
 • pie osteoartrīta – hroniskas, deģeneratīvas locītavu slimības, kurām raksturīga progresējoša artikulārā skrimšļa destrukcija un jaunu veidojumu – osteofītu -  veidošanās;
 • pie tendinopātijām – iekaisumiem vai cīpslas plīsumiem, ko izraisa locītavu pārslodze, pēkšņa sporta vai sadzīves trauma vai novecošana.
 • Metodes galvenās priekšrocības:
 • droša metode – injekciju materiāls izgatavots no paša pacienta asinīm, tādēļ pilnīgi izslēgts alerģisku reakciju risks,
 • nav iespējamas blakusparādības, jo netiek izmantots dzīvnieku izcelsmes fibrīns un ķīmiskie vai termiskie gēla iegūšanas paņēmieni,
 • minimāls diskomforts procedūras laikā, jo injekcijas tiek veiktas ar īpaši smalkām nano adatām,
 • nelielā asins daudzumā ir būtiski lielāka trombocītu augšanas faktoru un cilmes šūnu koncentrācija (salīdzinājumam, ar trombocītiem bagātinātās plazmas injekcijā ir 5-10 reizes lielāks augšanas faktoru daudzums nekā asinīs parasti) , kas iedarbojas tieši uz problēmzonu, tādējādi tiek stimulēts sadzīšanas process un visu audu reģenerācija.

I-PRF triholoģijā

I-PRF injekcijas plaši pielieto arī trihologi – matu veselības speciālisti, īpaši ārstējot dažāda veida alopēcijas jeb plikpaurības. Iedarbojoties tieši uz problēmzonu ar būtiski augstāku augšanas faktoru koncentrāciju nekā asinīs vidēji, ar injekcijas palīdzību tiek stimulēta folikula šūnu darbība un uzlabota mata stiebra apasiņošana, tādējādi stiprinot to, padarot biezāku, izturīgāku un aizsargājot pret izkrišanu.

Procedūras laikā pēc veselības stāvokļa izpētes pacientam no vēnas tiek paņemtas asinis (aptuveni 15-30ml), tad ar centrifūgas palīdzību tiek izdalīta vērtīgā, ar trombocītiem bagātinātā plazma. Atdalītā plazma ar injekciju palīdzību tiek ievadīta problemātiskajās zonās.  Tādējādi tiek panākts, ka nelielā asins daudzumā ir būtiski lielāka trombocītu augšanas faktoru un cilmes šūnu koncentrācija, un tie iedarbojas tieši uz problēmzonu.

I-PRF metodes galvenā priekšrocība ir izslēgtais blakusparādību risks, jo tiek izmantotas paša pacienta asinis, kurām netiek pievienoti antikogulanti vai citas ķīmiskas vielas. Šī iemesla dēļ nepastāv arī alerģisku reakciju vai infekciju risks. Turklāt procedūras laikā pacients var izjust tikai nelielu diskomfortu, jo tiek izmantotas smalkākās adatas, kas praktiski neizraisa sāpes.

E-PIERAKSTS

I-PRF injekcijas

 • I-PRF ginekoloģijā 60 min. 250,00 EUR
 • I-PRF osteorefleksoterapijā 60 min. 250,00 EUR
 • I-PRF ķirurģijā, proktoloģijā 60 min. 250,00 EUR
 • I-PRF traumatoloģijā 60 min. 290,00 EUR
 • I-PRF triholoģijā 60 min. 290,00 EUR