en ru lv

Oftalmoloģija

Redzes pārbaude

Redzes aprūpes speciālists pārbaudē veic gan redzes funkcionālos izmeklējumus, gan acu slimību skrīningu. Ja nepieciešama redzes korekcija, speciālists izraksta brilles vai kontaktlēcas, atsevišķos gadījumos iespējams pielāgot arī citus optiskos palīglīdzekļus. Tāpat tiek sniegtas konsultācijas par redzes higiēnu, darba režīmu un darba vietas iekārtošanu. Nepieciešamības gadījumā iespējams sastādīt acu treniņu programmu un veikt redzes vingrinājumus.

Redzes pārbaudē tiek veikts autorefraktometra mērījums, kas nosaka objektīvo refrakciju un sniedz priekšstatu par acs optisko stiprumu. Speciālists redzes pārbaudes laikā noteiks arī vadošo aci un kopredzi jeb binokulāro redzi, lai noskaidrotu, cik labi abas acis ir sabalansētas. Acs iekšējo spiedienu mēra ar saspiestu gaisa plūsmu bez zāļu pilināšanas. Šī ir svarīga pārbaude, kas var atklāt sākotnēju glaukomu vai palielinātu iespējamību, ka glaukoma var rasties.

Pārbaudes laikā tika apskatītas arī acs struktūras, lietojot dažādas papildierīces. Ar spraugas lampu tiks apskatītas acs priekšējās daļas. Ar speciālu spožas gaismas ierīci, ko sauc par oftalmoskopu, optometrists iespīdinās acīs spilgtu gaismu un pārbaudīs acs aizmugurējo daļu veselību un lēcas caurspīdīgumu. Šajā pārbaudē var konstatēt augsta asinsspiediena, glaukomas, kataraktas un citu acu slimību pazīmes.

E-PIERAKSTS