ru lv

Bioimpedance (BIA)

Bioimpedance (BIA) ir mūsdienīgs, neinvazīvs, ātrs un ļoti efektīvs veids, kā noteikt ķermeņa sastāvu: muskuļaudu, tauku, kaulu un ūdens procentuālo daudzumu, ķermeņa masas indeksu un bioloģisko vecumu, kā arī – vielmaiņas ātrumu. Tā tiek veikta, izmantojot bioelektrisko pilnas pretestības metodi, un procedūra ilgst vien 10 – 15 minūtes. Procedūras laikā netiek izjusts diskomforts, un to iespējams veikt neierobežotā daudzumā (ja nav kontrindikāciju).

Kā noris bioimpedances mērījumi

Ieteicams: vismaz 12 stundas pirms tās veikšanas jāierobežo pārmērīga alkohola un kafijas lietošana, 8 stundas pirms veikšanas – intensīva fiziskā slodze, bet vismaz 2 stundas pirms veikšanas nevajadzētu ēst.

Mērījumi tiek veikti ar, laižot cauri organismam vieglu elektrisko strāvu (kura nav sajūtama!). Tā tiek vadīta caur beztauku ķermeņa masu, fiksējot pretestību saskarsmē ar taukiem, pēc kā tiek aprēķināts ķermeņa audu sastāvs.

Bioimpedances mērījumi ieteicami, ja:

  • Plānojat uzsākt jaunu diētu;
  • Plānojat kardināli mainīt uzturu;
  • Vēlaties pievērsties nopietnām sportiskām aktivitātēm.

Pilnvērtīgai veselības situācijas kontrolei mērījums ir ieteicams jebkura veselības problēmas risināšanā. Mērījumu kā daļu no izmeklējumiem var izmantot dažādi specialisti, jo daudzu slimību ierosinātāji ir palielināts svars, mazkustīgums, nepareiza ēdienkarte, kas ir labi pamanāms bioimpedances mērījuma rezultātos.Tas būs jūsu atskaites punkts kopīgi ar ārstu meklējot optimālo veselības uzlabošanas vai nostiprināšanas risinājumu.

Mērījumu neiesaka veikt, ja jums ir kardiostimulators; iespējama grūtniecība (nekaitē, bet mērījumi ir neprecīzi); paaugstināta ķermeņa temperatūra.

Iesakām veikt bioimpedances mērījumus, apvienojot tos ar uztura speciālista konsultāciju. Uztura speciālists, balstoties mērījumos iegūtajos rezultātos, spēs ieteikt visoptimālāko ēdnienkarti un sportiskās aktivitātes, kas būs efektīvas vēlamo mērķu sasniegšanā un nekaitēs organismam.