ru lv
Stress “labais” un “sliktais” – psihoterapeits palīdzēs saprast

Stress “labais” un “sliktais” – psihoterapeits palīdzēs saprast

Mūsdienu pasaulē stress diemžēl ir kļuvis par mūsu pastāvīgo pavadoni. Tomēr no zinātniskā viedokļa, cilvēka reakcija uz stresa situāciju – tas ir dabisks aizsargmehānisms, lai pielāgotos mainīgajiem apkārtējās pasaules apstākļiem. Psihoterapeiti apgalvo – bez pozitīvā stresa (eustress) mums neizdzīvot, jo savādāk netiek izmantoti iekšējie resursi un mēs esam pakļauti daudzām briesmām. Taču, ja Jūs bieži izjūtat satraukumu, rodas negatīvais stress – distress. Šo situāciju palīdzēs izprast medicīnas centrs “Premium Medical”.

Veselības centra speciālisti paskaidros, kā neļaut stresam pasliktināt dzīves kvalitāti

No sākuma jāizprot mehānismi, kuri negatīvi ietekmē veselību – fizisko, emocionālo un psiholoģisko. To pamatā ir stresa faktori – gandrīz jebkura rakstura kairinātāji, kuri rada diskomfortu un burtiski “izved no pacietības”.

Ir divu veidu stresa faktori, kuri atšķirīgi ietekmē cilvēkus:

  • Fiziskie – tie ir bads, slāpes, aukstums, karstums, fiziskais nogurums, tas ir tas, kas izraisa ķermeņa nespēku.
  • Psiholoģiskie – tie ir aizvainojuma sajūta, pazemojums, bailes nākotnes nenoteiktības dēļ vai attiecībās ar citiem cilvēkiem, tas ir tas, kā dēļ cieš finansiālā labklājība, dzīves veida stabilitāte un rodas problēmas savstarpējās attiecībās.

Gan fiziskie, gan psiholoģiskie augstas koncentrācijas stresa faktori ir bīstami. Tie veic adrenalīna un noradrenalīna izdalīšanos asinīs. Rezultātā – paātrinās pulss, paaugstinās asinsspiediens, rodas emocionālā spriedze. Ja šādas situācijas atkārtojas bieži, ķermeņa iekšējie resursi tiek izsmelti. Šo problēmu ir jārisina. Taču ne vienmēr iespējams to izdarīt patstāvīgi. Vajadzīga palīdzība.

Šajā gadījumā ir rekomendējams medicīnas centrs, kurā palīdzību sniegs psihoterapeits vai psihiatrs.

Kādu simptomu gadījumā nepieciešams veselības centrs:

  • Ātri un bez acīmredzamiem iemesliem iestājas nogurums.
  • Grūti koncentrēties.
  • Vājinās atmiņa.
  • Rodas redzes problēmas.
  • Attīstās bezmiegs, vai gluži otrādi – miegainība.
  • Bez iemesla paātrinās sirdsdarbība.
  • Parādās galvas reiboņi.
  • Bieži mēdz būt galvassāpes un sāpīgas izjūtas kakla rajonā.
  • Bez acīmredzama kairinājuma parādās izsitumi uz ādas.

Problēma nav stresa faktorā, bet gan attieksmē pret to. Tāpēc, gan psihoterapeits, gan psihologs iesaka pārvērtēt savu dzīves pozīciju, censties ieraudzīt situāciju no cita skatu punkta, saprast, kāda iemesla dēļ radās trauksmes sajūta.

Mūsu klīnikas “Premium Medical” speciālisti sniegs Jums jebkuru palīdzību, izvēlēsies individuālu programmu un novērsīs nopietnāku saslimšanu attīstību, ieskaitot depresiju.