ru lv
Alerģija mūsdienās. Problēma un risinājums

Alerģija mūsdienās. Problēma un risinājums

Alerģija – viena no aktuālākajām 21. gadsimta kaitēm. Tā nav slimība, bet gan imūnsistēmas darbības traucējums, kas liek organisma aizsargmehānismiem asi reaģēt uz specifiskām vielām jeb alergēniem. 

Vairāk par alerģiju un veidiem, kā ar to cīnīties, klīnikas Premium Medical alergologs un pneimonologs Māris Bukovskis:

"Alerģija ir viena no biežāk izplatītajām slimībām modernajā pasaulē. Uzskata, ka, piemēram Eiropā, katrs piektais vai ceturtais bērns slimo ar kādu no alerģiskajām slimībām. Pieaug ne vien alerģisko cilvēku skaits, bet arī alerģijas izpausmju smaguma pakāpe. Ap 80% ar alerģiju sirgstošo cilvēku ir jutīgi pret vairākiem vai daudziem alergēniem.

Vienlaikus ar slimību attīstās arī alerģijas diagnostikas metodes. Šobrīd alerģijas noskaidrošanai ir pieejamas jaunākās paaudzes molekulārās diagnostikas metodes, kas padara diagnosotiku precīzāku, dod iespēju paredzēt alerģisko reakciju smaguma pakāpi, vērtēt turpmāko prognozi un pareizāk noteikt ārstēšanu."

Diemžēl pagaidām vēl nav rasti veidi, kā var pilnībā izārstēt alerģiju; viss, ko mēs varam darīt, ir ierobežot tās radītās sekas. Un pirmais solis, lai to paveiktu, ir precīza alergēnu diagnostika.  Klīnikā Premium Medical ir pieejams mūsdienīgais ALEX alergodiagnostikas panelis, kas pārbauda jutību pret 283 dažādiem alergēniem.