Mugurkaulam, kas veic svarīgu funkciju, esot par balstu visam mūsu ķermenim, ir būtiska ietekme uz mūsu vispārējo veselības stāvokli. Nevar nepiekrist, ka tieši mugurkaula veselība ir viens no dzīves kvalitātes svarīgākajiem noteicējiem, kas vienlaicīgi dod mums arī lielāku pārliecību pašiem par sevi un pievilcīgāku izskatu.
Skolioze biežāk tiek diagnosticēta bērniem, bet dažādu iemeslu dēļ var skart arī pieaugušos. Skolioze ir mugurkaula saslimšana, kas atkarībā no tās smaguma, var nopietni ietekmēt pacietna veselību un dzīves kvalitāti. Skoliozi var savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt. Viena no ārstniecības metodēm ir Šrotas metode. Šī metode ietver sevī asimetrisku, trīsdimensionālu ārstniecisko vingrošanu ar asimetrisku elpošanu. Vingrojumu un elpošanas komplekss ir vērsts uz to, lai mazinātu muskuļu disbalansu un sāpes, uzlabotu vizuālo tēlu, plaušu darbību un apturētu tālāku skoliozes attīstību. Pati metode radās Vācijā 20.gs. sākumā, un to šobrīd iesaka pasaulē vadošās skoliozes terapijas biedrības.
Šrotas metodes vingrojumi tiek piemēroti katram cilvēkam individuāli, balstoties uz viņa mugurkaula izliekumu. Vingrojumu pamatā ir trīs svarīgas sastāvdaļas: muskuļu simetrija, korektīvā elpošana un izpratne par stāju. Tieši pareizi plānota, individualizēta Šrotas vingrinājumu programma fizioterapeita uzraudzībā ir būtiska metodes sastāvdaļa. Iemaņas un prasmes, kas nostiprināsies regulāru vingrinājumu izpildes laikā, varēsiet ieviest savā ikdienā.
Pielietojot Šrotas metodi, fizioterapeita uzraudzībā pacients:
Papildus ieguvumi no Šrotas metodes ir uzlabota stāja, psiholoģiskā pašsajūta un vispārējā ķermeņa mobilitāte.
Kīnikā Premium Medical nodarbības vada Agita Zariņa-Krivāne - traumatologs-ortopēds rezidents, sertificēts fizioterapeits, sertificēta ISST – Internacionālās Šrotas 3D skoliozes terapeite
Traumatologs-ortopēds ārsts rezidents, sertificēts fizioterapeits. Konsultē gan bērnus, gan pieaugušos ar balsta un kustību sistēmas saslimšanām. Fizioterapijā pielieto ārstniecisko vingrošanu, mīksto audu tehnikas, Slinga terapiju, kinezioloģisko teipošanu.
Konsultē bērnus un arī pieaugušos ar skoliozi, pielieto Šrotas metodi skoliozes ārstēšanā.
Zīdaiņu ārstēšanā pielieto Bobata terapiju un Handlinga metodes. Konsultē sievietes grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā, kā arī apmāca jaunos vecākus zīdaiņu aprūpē. Fizioterapeita sertifikātu ieguvusi 2014.gadā, atjaunots 2019.gadā. Ārsta grādu ieguvusi 2023.gadā, absolvējot Rīgas Stradiņa Universitāti, specialitāti traumatologs-ortopēds rezidentūrā apgūst kopš 2023.gada. Strādā RSU Ortopēdijas katedrā docētāja amatā. Regulāri pilnveido zināšanas fizioterapijā un traumatoloģijā, piedaloties kursos, semināros un konferencēs.
Fizioterapeits