ru lv
Kolektīvs sveic klīnikas bērnu endokrinoloģi un pediatri Jurgitu Gailīti ar Promocijas darba aizstāvēšanu!

Kolektīvs sveic klīnikas bērnu endokrinoloģi un pediatri Jurgitu Gailīti ar Promocijas darba aizstāvēšanu!

Esam priecīgi par mūsu klīnikas bērnu endokrinoloģes un pediatres Jurgitas Gailītes panākumiem izglītībā, iegūstot Doktora grādu!

Oktobrī bijām priecīgi apsveikt klīnikas bērnu endokrinoloģi un pediatri Jurgitu Gailīti ar Promocijas darba aizstāvēšanu. Ārste izvēlējusies īpaši aktuālu tēmu – Metaboliskā sindroma riska faktori, komplikācijas un īpatnības bērniem un pusaudžiem ar aptaukošanos.

Kā savā Promocijas darbā raksta endokrinoloģe, šai tēmai jāpievērš īpaša uzmanība mūsdienu mazkustīgā dzīvesstila un tā ievērojamās ietekmes uz veselību dēļ: “Sabiedrības veselības pētījumi norāda uz strauju aptaukošanās izplatību ne tikai pieaugušajiem, bet īpaši strauja izplatība tiek novērota arī pusaudžiem un pirmsskolas vecuma bērniem. [..] Bērniem un pusaudžiem ar aptaukošanos agrīni draud attīstīties sirds un asinsvadu sistēmas slimības, arteriāla hipertensija, dislipidēmija, metaboliskais sindroms, insulīna rezistence, 2. tipa cukura diabēts, dažādu veidu audzēji, ortopēdiskas, nopietnas psiholoģiskas un neiroloģiskas problēmas, kā arī citi hroniski traucējumi.”

Dotais Promocijas darbs ļāvis ne vien paaugstināt savu profesionālo kvalifikāciju, iegūstot Doktora grādu, bet arī sniedza nenovērtējamas zināšanas un pieredzi, ko endokrinoloģe tagad varēs pielietot arī praksē.

No sirds sveicam Jurgitu un lepojamies ar mūsu ārstes profesionālo izaugsmi un zināšanu pilnveidošanu!