ru lv
Sveicam mūsu kolektīvā sertificēto ārsti algoloģi, anestezioloģi un reanimatoloģi Viktoriju Džabijevu!

Sveicam mūsu kolektīvā sertificēto ārsti algoloģi, anestezioloģi un reanimatoloģi Viktoriju Džabijevu!

Algoloģija – tā ir medicīnas nozare, kas ārstē sāpes, pamatojoties uz pacienta sūdzībām, objektīvā stāvokļa un izmeklējumiem. Algologs individuāli izvērtē katra pacienta stāvokli un sāpju rašanās iemeslu un nozīmē atbilstošu ārstēšanu, vajadzības gadījumā piesaistot citus speciālistus, piemēram, fizioterapeitu.

Tagad algoloģijas pakalpojumus klīnikā Premium Medical sniedz Viktorija Džabijeva – speciāliste, kas ieguvusi ārsta grādu Rīgas Stradiņa Universitātē. Viktorija Džabijeva ir algologs, anesteziologs un reanimatologs ar lielu darba pieredzi. Ārste uzsver: “Sāpes ir brīdinājuma signāls, ka ar mūsu ķermeni kaut kas nav kārtībā. Tās mums signalizē, ka jāsāk pievērst uzmanība veselībai, jo ķermeņa labsajūta ir apdraudēta."

Algologa galvenais uzdevums ir atbrīvot pacientu no nepatīkamām sajūtām muskuļos, mugurā, galvā un locītavās. Viktorija Džabijeva tieši sadarbojās arī ar citiem speciālistiem, piemēram, reimatologiem, psihoterapeitiem, fizioterapeitiem u.c. Kā arī ārste stāsta: "Būtiski ir pielietot multimodālu pieeju sāpju ārstēšanā, sākot ar konservatīvu terapiju, steroīdu blokādēm un fizioterapiju."

Blokādes laikā medikaments tiek ievadīts ultrasonoskopijas kontrolē, tieši tajā ķermeņa daļā, kas izraisa sāpes. Ir svarīgi atcerēties, ka šie medikamenti ārstē sāpes, nevis atvieglo tās.

Blokāžu veidi:

  • Mugurkaula (kakla, krūšu, jostas daļas) epidurālā blokāde USG kontrolē
  • Fasešu locītavu blokāde USG kontrolē
  • Sakroiliakālās locītavas blokāde USG kontrolē
  • Locītavu blokāde ar trigerpunktu blokādi USG kontrolē
  • Trigerpunktu un miofasciālās blokādes

Ārste konsultē gan pieaugušos, gan bērnus no 10 gadu vecuma latviešu, krievu, angļu valodā.