Visi higiēnisti uzsver – pats galvenais ir parūpēties par mutes dobuma veselību pirms grūtniecības plānošanas. Hormonālo svārstību un organisma slodzes dēļ pastāv liela iespēja, ka jau esošās slimības var likt sevi manīt uzliesmojumu un sarežģījumu veidā. Lai nepakļautu sevi un bērniņu liekam riskam, ir svarīgi ne tikai sagatavoties grūtniecībai, apmeklējot zobārstu un higiēnistu, bet arī cītīgi rūpējoties par zobu un smaganu veselību visas grūtniecības laikā.
Viena no biežākajām kaitēm, kas var uzrasties grūtniecības laikā, ir tā saucamais grūtnieču gingivīts – smaganas kļūst jutīgas un pietūkušas un sāk asiņot. Tas ir īpaši manāms zobu tīrīšanas laikā, taču tā dēļ tīrīt zobus retāk nedrīkst, jo stāvoklis kļūs tikai sliktāks. Ar šo kaiti tikt galā palīdzēs higiēnists.
Vēl ne mazums raižu var izraisīt pēkšņas zobu sāpes. Pastāv visai populārs uzskats, ka grūtniecības laikā nedrīkst labot zobus, jo tas var būt kaitīgi, taču tas ir aplams mīts. Ja radusies problēma ar zobiem, tā jānovērš pēc iespējas ātrāk, jo grūtniecības laikā slimības progresē ievērojami ātrāk, kas var novest pie nopietniem sarežģījumiem.
Parūpējieties par savu veselību un labsajūtu laicīgi, lai izvairītos no liekām problēmām un pārdzīvojumiem!
Mācījusies Rīgas 1.medicīnas skolā un Rīgas Stradiņa Universitātē. 2011.gadā absolvējusi tālmācības kursu "Oral Health IV - a Community Perspective" Dalarna University Zviedrijā. Strādā gan ar pieaugušajiem, gan bērniem. Konsultē vecākus par zobu kopšanu zīdaiņiem, lai izvairītos no tā saucamā pudeļu kariesa u.c.
*Bērna kopšanas atvaļinājumā*
Sertificēta zobu higiēniste. Mācījusies Rīgas 1. Medicīnas koledžā un Rīgas Stradiņa Universitātē.
Regulāri apmeklē zobu higiēnistu asociācijas, RSU organizētās konferences un seminārus savas kvalifikācijas celšanai.
Konsultē zobu balināšanā, zobu tīrīšanas tehnikā un palīdzēs izvēlēties piemērotākos mutes dobuma kopšanas līdzekļus.
Pieņem pieaugušos un bērnus.
Zobu higiēna