Pirmā asociācija, kas bieži nāk prātā dzirdot vārdu “imunoloģija”, ir, ka laba imunitāte saistās ar labu veselību. Imūnsistēma palīdz mums izdzīvot un sargā mūsu organismu pret slimību izraisītājiem: baktērijām, vīrusiem un sēnītēm, kas var nonākt mūsu organismā ar uzņemto pārtiku, caur ieelpoto gaisu, vai caur ādu un ģlotādu. Lai gan imunitāti lielā mērā ietekmē sabalansēts uzturs, pēdējos gados tiek pievērsta pastiprināta uzmanība arī citiem imunitātes noteicošiem faktoriem, kā fiziskajām aktivitātēm, psihoemocionālajam stāvoklim, fiziskajai pārslodzei, izdegšanai. Tas vēlreiz apliecina, ka mūsu organisms darbojās kā vienota sistēma un to ietekmē daudz un dažādi faktori.
Tieši imunoloģija ir tā zinātne, kas cenšās izprast:
Zemāk ir minēti daži piemēri, kas palīdzēs saprast, kādos gadījumos ir ieteicams apmeklēt imunologu:
Šeit arī būtiski atzīmēt, ka imunologs var sniegt padomu par vakcīnām, ceļojot uz noteiktiem reģioniem vai valstīm.
Imunologs var veikt testus, noteikt diagnozi, izstrādāt personalizētu imūnreahabilitācijas plānu un nozīmēt atbilstošu terapiju.
Dodoties vizītē pie imunologa, vēlams ņemt līdzi visus līdz šim veiktos izmeklējumus, ja tādi ir pieejami.
Konsultē klientus ar ieilgušām hroniskām slimībām. Veic alerģisko slimību imūndiagnostiku, primāru un sekundāru imūndeficītu diagnostiku, terapiju, kontroli, onkoloģisko pacientu komplementāro terapiju, imūnrehabilitāciju. Ārste ir Stradiņa universitātes slimnīcas Klīniskās imunoloģijas centra vadītāja, Latvijas Neiroimunologu asociācijas padomes locekle.