ru lv
Ādas veselība – visa organisma veselība

Ādas veselība – visa organisma veselība

Āda ir organisma lielākais orgāns un mūsu organisma vispārējā stāvokļa atspoguļojums. Ādas apvalks izpilda virkni svarīgo funkciju: pasargā mūs no apkārtējas vides kaitīgas ietekmes, atbild par termoregulāciju, piedalās ūdens, sāļu u pigmentu maiņā, ļauj mūsu receptoriem uztvert iedarbību no ārējās vides. Tieši tādēļ jebkuru ādas izmaiņu gadījumā ir nepieciešama dermatologa konsultācija, kurš veiks rūpīgu ādas pārbaudi, sniegs Jums ieteikumus un nepieciešamības gadījumā sastādīs ārstēšanas plānu esošo ādas problēmu novēršanai un ādas stāvokļa uzlabošanai.

Kad ir nepieciešama dermatologa konsultācija

Dermatoloģija pēta ādas slimību kopumu, kuras gan atšķiras ārējo izpausmju ziņā, gan ir spējīgas izraisīt iekšējos orgānu un audu bojājumus. Parādoties jau pirmajiem simptomiem , kā , piemēram, nieze, sāpīgums, dedzināšana, ādas krāsas izmaiņas, reljefa izmaiņas vai izsitumi, nepieciešams griezties pēc ārsta konsultācijas. Pēc rūpīgas apskates un pacienta slimības vēstures datu iegūšanas, dermatologs noteiks diagnozi un ārstēšanu. Dermatologs ārstē ādas, matu un nagu slimības. Mūsu klīnikā «Premium Medical» strādā profesionāli un zinoši dermatologi, kuri sniedz konsultācijas un ārstē sekojošos jautājumos:

  • Akūtas un hroniskas ādās slimības;
  • Ādas un nagu sēnīšu slimības;
  • Matu slimības;
  • Alerģiskas ādās izpausmes;
  • Pigmenta plankumi, dzimumzīmes, kārpas, roku un pēdu ādas izmaiņas;
  • Sēnīšu infekcijas ( mikozes);
  • Adas jaunveidojumu diagnostika;
  • Ādas parazitārās slimības u.c.

Kādi mēdz būt dermatoloģiskie izmeklējumi

Dermatologs pieņemšanas laikā veic pacienta anamnēzes apkopošanu, precizējot pirmo simptomu parādīšanās laiku, jebkuru hronisko saslimšanu esamību organismā, ādas patoloģiju esamību tuviem radiniekiem. Tad ārsts veic ādas apvalka apskati, izvērtējot tās stāvokli un nosakot galvenos klīniskos simptomus, pamatojoties uz kuriem tiek noteikta sākotnēja diagnoze. Tās precizēšanai speciālists veic specializētos dermatoloģiskos izmeklējumus, kuri ļauj atklāt iespējamos izmaiņu cēloņus, bet atsevišķos gadījumos arī noteikt diagnozi. Nepieciešamības gadījumā tiek nozīmēti papildus izmeklējumi – asinsanalīzes, ādas vai nagu materiāla analīzes u.c.

Savlaicīga un pareizi piemeklēta ārstēšana palīdzēs samazināt hronisko ādas saslimšanu saasinājumu skaitu un sekmēs veiksmīgāku atveseļošanos. Vērsties pēc kvalitatīvas medicīniskās palīdzības pie dermatologa Rīgā mūsu klīnikā «Premium Medical» no pirmdienas līdz piektdienai plkst. 8:00 – 20:00 vai pierakstoties uz vizīti pa telefonu, vai veicot e-pierakstu mūsu mājas lapā.