ru lv
Bērnu endokrinologs Rīgā

Bērnu endokrinologs Rīgā

Endokrinoloģija un saslimšanas, saistītās ar profilo medicīnas sadaļu, daudziem cilvēkiem asociējas tikai ar pieaugušajiem iedzīvotājiem. Diemžēl, vairogdziedzera un hipofīzes slimības, cukura diabēts un citas endokrīnās patoloģijas var izraisīt lielas veselības problēmas arī bērniem. Lai bērns iesoļotu pieaugušajā dzīvē vesels un laimīgs, savlaicīgi atklāt izmaiņas organismā palīdzēs bērnu endokrinologs.

Kādas mēdz būt bērnu endokrīnās slimības

Bērnu endokrīnās slimības visbiežāk parādās pusaudžu vecumā, kad bērns paaugas. Pie endokrīnās sistēmas orgāniem attiecas visi iekšējās sekrēcijas dziedzeri, kuru pilnvērtīgā darbība ir tieši saistīta ar hormonālā fona izmaiņām, dzimumnobriedumu un augšanu. Kad pusaudža organisms strauji tuvojas pieauguša cilvēka organisma darbības parametriem, iekšējās sekrēcijas dziedzeri sāk funkcionēt īpašā režīmā, kurā var notikt dažādi traucējumi. Pie endokrīnajiem orgāniem attiecas:

 • Aizkuņģa, vairogdziedzeris un paratheoidālie dziedzeri.
 • Virsnieru dziedzeri un paraganglia.
 • Hipotalāms un hipofīze.
 • Dzimumdziedzeri un citas organisma sistēmas.

Bērnam augot  endokrīnie dziedzeri elastīgi un ātri pārkārtojas organisma vajadzībām, ļaujot tam pilnvērtīgi iesoļot pieaugušo kārtā. Dziedzeru darbības traucējumiem bērni ir pakļauti neatkarīgi no rases un tautības. Endokrinologs Rīgā, mūsu medicīnas centrā Premium Medical, palīdzēs savlaicīgi atklāt Jūsu bērna attīstības problēmas.

Bērna endokrīno traucējumu pazīmes un iemesli

Mūsdienu dzīves ritms provocē stresu un uz tā fona, dažādas patoloģijas. Jebkurš traucējums dziedzeru saskaņotajā darbībā izraisa orgānu funkcionēšanas novirzes kopumā. Daudzas no šīm problēmām izpaužas ar acīmredzamām pazīmēm, kurām būtu uzreiz jāsatrauc vecākus. Šādas pazīmes ir:

 • Paaugstināts nogurums, sakaitināmība.
 • Uzmanības koncentrācijas pazemināšanās.
 • Drebuļi locekļos un “mitrās plaukstas”.
 • Bieža urinēšana un pastāvīgas slāpes.
 • Augšanas aizture.
 • Agrāka vai vēlāka dzimumattīstība.
 • Paātrināta sirdsdarbība bez jebkāda iemesla.
 • Krasa svara zaudēšana vai pieaugums.
 • Ādas, matu un nagu problēmas.

Vienas no galvenajām bērnu endokrīno traucējumu disfunkcijām ir vairogdziedzera un aizkuņģa dziedzera patoloģijas. Pēdējā nepareizā funkcionēšana var izprovocēt tādas nopietnas slimības, kā aptaukošanās un cukura diabēts. Bērnu skaits ar šādām saslimšanām nemitīgi pieaug.

Aptaukošanos veicina hipodinamiskais dzīvesveids, kuru provocē nepārtrauktā sēdēšana pie datora un kopējā mazkustība. Tāpat lieko svaru šobrīd jau agrā bērnībā izsauc liela daudzuma ātro uzkodu lietošana, veselīgās barības, kurā nav konservantu un kaitīgo piedevu, vietā. Aptaukošanos bieži izsauc cukura diabēts, kuru lielākā bērnu daļa iegūst pusaudžu vecumā.

Kāpēc nepieciešama bērnu endokrinologa konsultācija?

Harmoniski pārvarēt visus augšanas etapus un organisma hormonālo pārbūvi, pārvarēt grūto mācību slodzi, Jūsu bērnam palīdzēs bērnu endokrinologs, kurš mērķtiecīgi nodarbojas ar iekšējās sekrēcijas dziedzeru funkcionēšanas regulēšanu. Parādoties pirmajām nestandarta pazīmēm, kuras var būt saistītas ar izmaiņām bērna organismā, uzreiz ir apmeklējams endokrinologs Rīgā, lai apturētu saslimšanu sākuma stadijā. Jo ātrāk tiks apmeklēts mūsu medicīnas centrs Premium Medical, jo vieglāk un ar mazākām problēmām Jūsu bērns pārcietīs saslimšanu.

Tiem bērniem, kuru tuvākie radinieki cieš no cukura diabēta, aptaukošanās, hipo- un hipertireozes un citām iekšējās sekrēcijas dziedzeru disfunkcijām, nepieciešamas regulāras profilaktiskās apskates, neskatoties uz to, ka viņiem nav acīmredzamu saslimšanas pazīmju. Ārsts nozīmēs visus nepieciešamos skrīningus un analīzes, lai savlaicīgi atklātu iespējamo iedzimto faktoru un novērstu patoloģijas rašanos. Jo ātrāk speciālists liks uzskaitē Jūsu bērnu – jo mazākas būs sekas mazuļa vai puaudža organismam, izejot tālākos savas dzīves etapus. Sazinieties ar Premium Medical! Bērnu endokrinologs Rīgā ne tikai nozīmēs adekvātu ārstēšanu, bet arī atbildēs uz visiem jautājumiem, sniegs psiholoģisko atbalstuun pārraudzīs Jūsu bērnu visā tā augšanas periodā.