ru lv
Biežas grēmas – nejaušība vai slimības simptoms

Biežas grēmas – nejaušība vai slimības simptoms

Vai gastroenterologa konsultācija ir obligāti nepieciešama, ja periodiski nomoka grēmas? Kas tas ir grēmas – iekšējs situatīvs diskomforts vai kuņģa-zarnu trakta slimības simptoms?

Precīzu atbildi katrā gadījumā var dot tikai speciālists-gastroentorologs. Iespējams, sāpīgās izjūtas kuņģa rajonā parādās dažreiz un Jūs tam atrodat racionālu skaidrojumu: apēdāt sātīgas vakariņas vēlu vakarā; apgūlāties nepareizā pozā uzreiz pēc tam, kad apēdāt milzīgu hamburgeru; ļaunprātīgi lietojāt eksotisku ēdienu.

Dažreiz grēmas parādās kā reakcija uz noteiktu produktu – piemēram, tomātu sulu. Šajā gadījumā labāk ir atteikties no barības vada gļotādas kairinātāja. Taču, ja grēmas lēkmes bieži uzsākas 15-30 minūtes pēc jebkura ēdiena vai Jūs nevarat aizmigt skābes atviļņa dēļ – sazināšanās ar medicīnas centru ir neizbēgama. Pieredzējis gastroenterologs Rīgā izanalizēs Jūsu uztura īpatnības, nepieciešamības gadījumā izmantojot mūsdienīgu aprīkojumu tiks veikta endoskopija vai kolonoskopija.

Pievērsīsimies šīm procedūrām detalizētāk. Kā rāda mūsu medicīnas centra darbinieku prakse, daži pacienti uzskata tās par sāpīgām, dodot priekšroku atturēties no ēšanas pusdienlaikā, lai dienas otraja pusē neciestu grēmas, ignorējot gastroenterologa konsultāciju.

Šāda pieeja ir nepareiza. Grēmas – tas ir ķīmisks barības vada apdegums. Regulārs reflukss – process, kad barības vada sfinktera funkcija ir vājināta un kuņģa saturs iekļūst atpakaļ barības vadā – var kļūt par iemeslu nopietnai kuņģa-zarnu trakta slimībai, kā arī neveselīgai psihomātikai, panisku lēkmju veidā.

Endoskopija un kolonoskopija – kā pareizi veikt izmeklēšanu

Mūsdienu endoskopijas iespējas šobrīd ir efektīvākas nekā rentgena izmeklējumi. Mūsu medicīnas centrā pirms procedūras veikšanas tiek veikta antibiotiku analīze, kuras, iespējams lietojāt agrāk, kā arī sirds darbības traucējumu vēsture.

Nepieciešamības gadījumā gastroenterologs nozīmēs preparātus, kurus vēlams lietot pirms procedūras. Pacientiem, kuri lieto specifiskus preparātus, piemēram, insulīnu, ārsts izvēlēsies nepieciešamo devu pirms endoskopijas.

Jāatcerās, kuņģim procedūras laikā jābūt tukšam, citiem vārdiem, nedrīkst ēst pēdējo sešu stundu laikā. Tādā pašā laika posmā pēc procedūras nedrīkst vadīt automašīnu – nepieciešams iepriekš parūpēties par Jūsu pavadīšanu līdz mājām.

Procedūra tiek veikta izmantojot nealerģiskus lokālos anestēzijas līdzekļus un inovatīvo saudzējošo iemuti, kurš netraucē elpot. Medicīnas centra Premium Medical aprīkojums ļauj samazināt procedūras ilgumu līdz ceturtdaļstundai.

Gastroenterologs maksimāli komfortabli veiks kolonoskopiju – problemātiskas vietas pārbaudi caur tūpli. Medicīnas centrā Premium Medical procedūra tiek veikta ar intravenozo anestēziju un iespēju atpūsties pēc izmeklējuma.