ru lv
Cilvēku vakcinācija, kuri bērnībā nav bijuši vakcinēti

Cilvēku vakcinācija, kuri bērnībā nav bijuši vakcinēti

Bērnu imunizācijas augstais līmenis – viens no Eiropas medicīnas sasniegumiem. Tomēr, bieži vien medicīnas centrs Premium Medical tiek apmeklēts no pieaugušo pacientu puses, ar dažādām sūdzībām un kuru medicīnas kartēs nav atzīmes par vakcināciju!

Tas ir likumsakarīgi – ja šobrīd savlaicīga vakcinācija ir vecāku, izglītības un medicīnas iestāžu kolektīvās aprūpes priekšmets, tad vēl pirms 30-40 gadiem, ne visi spēja bērnībā veikt nepieciešamās potes vai uzzināt par to lietderīgumu.

Pacientu, kuri pārsnieguši 45 gadu vecumu, medicīniskie izmeklējumi liecina par augsto mirstību slimību dēļ, kuras varētu tikt novērstas, ja būtu veikta vakcinācija. Lūk dažas no slimībām:

  • Gripa.
  • Pneimokoku infekcija.
  • Hepatīts B.
  • Dzemdes kakla vēzis.
  • Stinguma krampis.
  • Herpes vīruss.
  • Garais klepus.

Vakcinēt pieaugušos pacientus ir nepieciešams, jo antibakteriālā terapija ne vienmēr dod vēlamo efektu, pat ja izmanto jaunos aktīvās iedarbības preparātus.

Vēl viens iemesls – mirstības rādītāji, par smagām pneimokoku slimībām, kuras pēdējā pusgadsimtā neraugoties uz modernās medicīnas sasniegumu plašo arsenālu nav būtiski mazinājušās. Nepieciešams ņemt vērā arī tādu faktu, ka slimnieku dzīves ilgums, īpaši veciem pacientiem, kuri pārcietuši pneimoniju vai smagu sepsi, samazinās.

Pieaugušo vakcinācija – kā riska samazināšanas līdzeklis

Vakcinācija īpaši vēlama pilsētniekiem pirmspensijas vecumā, kuru dzīvesveids ļauj tos iedalīt riska grupā. Slimības, kuras izraisa pneimokoku infekcija, var radīt neatgriezeniskas sekas cilvēkiem - kas smēķē, dzīvo hroniska noguruma vai darba stresa stāvoklī, nepietiekami ēd. Pēdējais iemesls, kā norāda mūsu medicīnas centrs, ir nevis zems materiālais līmenis, bet gan dzīves veids, kad pastāvīgi aizņemtais pacients ignorē pilnvērtīgu uzturu.

Atsevišķa riska grupa – veci cilvēki ar cukura diabētu, kuri nav bijuši savlaicīgi vakcinēti. Šādiem slimniekiem, kā rāda izmeklējumi, bieži ir vesels blakusslimību saraksts, kuras var ilgstoši noritēt bez simptomiem un saasināties iekļuvušās organismā infekcijas dēļ.

Vai pieaugušo pacientu vakcinācija ir nepieciešama – tas ir dzīves ilguma jautājums. Medicīnas centrs Premium Medical iesaka veikt vakcināciju, saņemot ārsta nosūtījumu, taču izmeklējumi ir iespējami tepat uz vietas. Mūsu cenu politika ir orientēta uz pakalpojumu pieejamību. Vakcinācijas cena nav salīdzināma ar ilgstošu darbspēju zudumu un sarežģītu medikamentozo ārstēšanu.