ru lv
Dermatologs – Jūsu sabiedrotais cīņā par skaistumu un veselību

Dermatologs – Jūsu sabiedrotais cīņā par skaistumu un veselību

Visiem ir zināms, ka dermatologs nodarbojas ar ādas slimībām. Bet kāpēc tas ir tik svarīgi?  Tāpēc, ka mūsu ārējā apvalka stāvoklis ataino iekšējo veselību. Kopā ar zemādas slāni, āda aizņem aptuveni 17% no visa ķermeņa svara. Tā piedalās elpošanas procesā, sniedz informāciju par temperatūru, reaģē uz visu mūsu orgānu stāvokli.

Dermatoloģija – interesanta, sarežģīta zinātne, kura pēta visas ādas sastāvdaļas: nagus, gļotādu, matus. Ikviens no mums sastopas ar šo sastāvdaļu slimībām, taču ne katrs steidzas uz konsultāciju pie ārsta. Tā ir kļūda. Noteikt diagnozi, savlaicīgi novērst sekas, nozīmēt pareizu ārstēšanu, varēs tikai ārsts.

Derma tiek pakļauta dažādai iedarbībai, aizsargājot mūs no ultravioletajiem stariem, mikroorganismiem, indēm. Tā signalizē mums par vitamīnu nepietiekamību, alergēnu iedarbību, nepareiziem ēšanas paradumiem, hormonālo nelīdzsvarotību.

Kad mums ir nepieciešams dermatologs

Daudzas slimības sākas ar nelieliem traucējumiem. Tie nerada pārāk lielas neērtības, tāpēc cilvēki tās neņem vērā, uzsākot patstāvīgu cīņu. Sekas spēj būtiski sabojāt mūsu izskatu, atstājot rētas, izkropļojot nagus. Vēl sliktāk ir sagaidīt komplikācijas, kuras nāksies ilgi ārstēt.

Izvairīties no nepatikšanām palīdzēs savlaicīga konsultācija pie ārsta. Tā kā pat banāli izsitumi parādās dažādu iemeslu dēļ, bez kompetentas izmeklēšanas, analīzēm, testu veikšanas iztikt nevarēs. Izskatīsim, kādas pazīmes prasa obligātu konsultāciju pie ārsta. Tās ir:

  • Jebkura veida izsitumi.
  • Pūslīši, tulznas.
  • Ādas sausums, pārlieku taukainums.
  • Nieze.
  • Gaišu vai tumšu plankumu parādīšanās.
  • Apsārtums, nātrene.
  • Dzimumzīmju parādīšanās, izzušana, izmaiņas.

Kosmētiskās problēmas rodās no traumām, griezumiem, apdegumiem, var atstāt neglītas pēdas. Tāpēc ir tik nepieciešama savlaicīga dermatologa konsultācija. Viņš atšifrēs signālus, kurus mums paziņo mūsu organisma aizsargbarjera, sekos līdzi atjaunošanās procesam, palīdzēs saglabāt pievilcīgu, veselīgu izskatu.

Baidīties vai atlikt vizīti, atklājot šīs norādītās izmaiņas, nevajadzētu. Klīnikas Premium Medical speciālisti veiks konsultāciju, izmeklēšanu, nozīmēs nepieciešamās analīzes, atklās iemeslus, nodrošinās savlaicīgu ārstēšanos.