ru lv
Dzimumzīmes dermatoskopija: procedūras īpašās iezīmes un kad jāveic šo procedūru

Dzimumzīmes dermatoskopija: procedūras īpašās iezīmes un kad jāveic šo procedūru

Dermatologs ir ārsts, kas specializējies ādas, matu un nagu slimību ārstēšanā. Āda ir cilvēka organisma lielākais orgāns, kas sargā ķermeni no apkārtējās vides ietekmes un mikroorganismiem. Viena no pamata izmeklējuma metodēm, ko dermatologs izmanto konsultācijas laikā ir dermatoskopija. Dermatoskopija ir ātra, ērta, nesāpīga, neinvazīva diagnostikas metode, kas palīdz ārstam noteikt dažādu ādas, gļotādas pigmentveidojumu (dzimumzīmju) un nepigmentēto ( kārpu, keratožu, papillomu u.c.) veidojumu dabu.

Procedūras īpašās iezīmes

Dermatoskopija – informatīvā diagnostikas metode ādas veidojumu stāvokļa novērtēšanai uz ādas. Šo izmeklējumu veic ar aparatūras palīdzību, kuras laikā veic ādas jaunveidojumu vizuālu izmeklēšanu vairākkārtējā palielinājumā un polarizētā un nepolarizētā gaismā. Šī procedūra ir pilnībā droša un nesāpīga.

Kad jāveic šo procedūru

Dermatoskopiju - ādas veidojumu pārbaudi, it īpaši, ja to ir ļoti daudz būtu ieteicams veikt ne retāk kā reizi gadā, lai uzraudzītu to stāvokli un savlaicīgi pamanītu izmaiņas, noteiktu veidojumu dabu, izvērtētu ļaundabīgu veidojumu riskus. Dermatologi iesaka veikt dermatoskopiju, ja:

  • dzimumzīme kļuvusi “jutīga”,
  • dzimumzīme ir mehāniski traumēta,
  • novērotas dzimumzīmes krāsas, izmēra vai robežu izmaiņas,
  • novērots jebkāds aizdomīgs ādas veidojums.

Jo agrāk problēma tiek diagnosticēta, jo vieglāk un veiksmīgāk ar to iespējams tikt galā, tāpēc aizdomu gadījumā neatlieciet vizīti pie dermatologa. Pierakstīties uz konsultāciju pie dermatologa Rīgā un veikt dermatoskopiju var medicīnas klīnikā Premium Medical. Klīnika  piedāvā dermatologa pakalpojumus profilaktiskām apskatēm, ieilgušu slimību ārstēšanai un hronisku slimību uzraudzīšanai. Lai rezervētu vizīti pie speciālista aicinām aizpildīt pieteikumu klīnikas mājas lapā vai zvanīt uz mājas lapā norādīto tālruņa numuru.