ru lv
Endokrīnās sistēmas slimību diagnostika un ārstēšana

Endokrīnās sistēmas slimību diagnostika un ārstēšana

Cilvēka veselību, noskaņojumu un pat ārējo izskatu nosaka hormoni. Šo vielu izstrāde notiek iekšējās sekrēcijas dziedzeros. Asinsrite izplata tos pa visu organismu, veidojas hormonālo saišu ķēdīte. Medicīnā to sauc par endokrīno sistēmu. Hormonu savstarpējās saiknes traucējumi izraisa organismā patoloģijas.  Šādas slimības ārstē šauras specializācijas ārsti. Tāpēc, endokrinologs Rīgā ir vispieprasītākais speciālists.

Nepieciešamības gadījumā ārsti nozīmēs pacientam aizstājējterapiju. Hormonu līdzsvars atjaunosies un uzlabosies cilvēka dzīves kvalitāte. Dažas no šīm slimībām uzsākas bez simptomiem. To noteikšanai reizi gadā vēlami kompleksie izmeklējumi. Nepieciešams pēc iespējas ātrāk atklāt defektus, lai nepieļautu komplikāciju attīstību. Mūsu klīnikā Premium Medical ir visi nosacījumi šādu slimību savlaicīgai diagnostikai.

Endokrīnās sistēmas saslimšanas:

  • Vairogdziedzera patoloģija. Vairogdziedzera funkcija var būt pazemināta vai paaugstināta, atsevišķos gadījumos dziedzerī veidojas mezgli. Pirmās slimības pazīmes: vispārējās pašsajūtas pasliktināšanās, noskaņojuma svārstības, novirzes uzvedības normās.
  • Cukura diabēts tiek iedalīts 2 tipos. 1 tips – attīstās hroniska hiperglikēmija, kad nepieciešama pastāvīga insulīna lietošana. 2 tips – agrīnās stadijās ir izārstējams. Saslimšanas simptomi: slāpes, bieža urinēšana, pārmērīga svīšana.
  • Virsnieru dziedzeru slimība izpaužas ar hormonu izstrādāšanas traucējumiem orgānā. Pacientiem samazinās vai paaugstinās arteriālais spiediens, uznāk karstuma viļņi un sirds ritma lēkmes.

Dzīves laikā hormonu līdzsvars organismā pastāvīgi mainās. Sliktu noskaņojumu var izraisīt hormonālie traucējumi. Endokrinoloģija var atgriezt dzīvesprieku jebkurā vecumā. Tikai rūpīgi veiktā diagnostika ļaus noteikt, kādi traucējumi ir radušies. Precīzas diagnozes noteikšanai ir jānodod analīzes. Nodošanas priekšvakarā ir jāierobežo treknu ēdienu un alkohola lietošana, jānodrošina miers un septiņu stundu ilgs miegs. Asinis no rīta jānodod tukšā dūšā, tieši pirms nodošanas mierīgi jāpasēž ar aizvērtām acīm 10 minūtes.

Lai saņemtu palīdzību jāapmeklē medicīnas centrs Premium Medical. Mūsu centrs ir aprīkots ar modernām  medicīniskām iekārtām. Klīnikas speciālisti ar milzīgu atbildību izturas pret hormonālās terapijas nozīmēšanu. Pastāvīgie klienti norāda uz uzmanīgo attieksmi, punktualitāti un taktisku izturēšanos no personāla puses. Efektīvas ārstēšanas garantija – ārstu profesionālisms.