ru lv
Funkcionālā sirds diagnostika, kuru veic bērnu kardiologs

Funkcionālā sirds diagnostika, kuru veic bērnu kardiologs

Kad vecāki saskaras ar nepieciešamību parādīt savu atvasi bērnu kardiologam, viņi dod priekšroku saziņai ar klīniku, kur visu nepieciešamo izmeklēšanas kompleksu var veikt uz vietas.

Premium Medical speciālistu-kardiologu rīcībā ir inovatīvās iekārtas vienotai funkcionālai sirds diagnostikas veikšanai, ieskaitot: ehokardiogrāfiju ar ultraskaņas aparāta izmantošanu, EKG – elektrokardiogrammas sastādīšanu, datortomogrāfiju.

Pirmreizējā ehokardiogrāfija bērniem ir obligāta dzimšanas momentā, kad mazulis sāk elpot, aktivizējas plaušu asinvadi un mazais asinsrites loks. Turpmāk, ja nav sūdzību un redzamu simptomu, apmeklēt kardioloģiju būtu nepieciešams pubertātes periodā. Šajā pusaudža dzīves posmā notiek straujš augšanas periods, palielinās hormonu koncentrācija asinīs, pieaug sirds-asinsvadu sistēmas slodze, pastāv risks, ka miokarda funkcionēšana atpaliks no jaunajām ķermeņa vajadzībām.

Nevajadzētu aizmirst arī par profilaktisko vizīti pie bērnu kardiologa uzsākot mācības sākumskolā, kad bērna stresa noturība tiek pakļauta pārbaudei. Citiem vārdiem, ehokardiogrāfija bērniem, ja nav sūdzību, ir vēlama 1 mēneša, 7 un 14 gadu vecumā.

Kā saprast, vai bērnam nepieciešama ehokardiogrāfija

Bieži tiek apmeklēta ehokardiogrāfija Rīgā, kur vecāki atved mazos pacientus pēc pediatra ieteikuma, ja tas ir noraizējies par sirdī dzirdamajiem trokšņiem. Taču, pieņemt lēmumu par to, ka nepieciešama neplānota ehokardiogrāfija, var arī patstāvīgi, ja ir šādi simptomi:

  • Ja ir biežas ilgstošas pneimoniskās saslimšanas.
  • Ir pastāvīgs elpas trūkums jebkuras fiziskās slodzes laikā, ieskaitot kustīgās spēles un pastaigas.
  • Ir palēnināta augšana, nepietiekama ķermeņa masa.

Ja bērns spēļu procesā ātri nogurst, kustās nelabprāt, netiek galā ar fizkultūras normatīviem – tam var būt sirds ritma traucējumi. Šajā gadījumā tikai ehokardiogrāfija var dot pārliecību par veselīgu sirdsdarbību.

Klīnikā Premium Medical Rīgā, Jūsu rīcībā ir ne tikai pieredzējis bērnu kardiologs, bet arī mūsdienīgs aprīkojums, kurš ļauj efektīvi izmeklēt bērnus, kas cieš no aptaukošanās: šajā gadījumā palielinātais taukaudu slānis slāpē ultraskaņas viļņus.

Ja ehokardiogrāfijas kvalitātei par traucēkli ir tahikardija – paātrināta sirdsdarbība – speciālists ieteiks provizorisku korekciju ar ārstniecības preparātiem.