ru lv
Gastroenterologs: grēmu izmeklējumi un ārstēšana

Gastroenterologs: grēmu izmeklējumi un ārstēšana

Grēmas – tās ir nepatīkamas izjūtas un dedzinošas sajūtas krūšu apvidū, kuras var izplatīties pa visu barības vadu. Turklāt mutē var būt rūgta vai skāba piegarša. Dotais simptomu kopums ļauj runāt par kuņģa disfunkciju vai nepareizu barības vada sfinktera darbību. Noteikt īsto slimības iemeslu var tikai gastroenterologs. Viņš nozīmēs ārstēšanu balstoties uz izmeklēšanā gūtajiem rezultātiem.

Grēmu iemesli

Ir vairāki iemesli, kuri izsauc diskomforta izjūtas barības vadā. Visbiežāk tie ir:

  • Augsts skābes saturs kuņģī.
  • Gastrīts.
  • Hronisks holecistīts.
  • Žultsakmeņu slimība.
  • Barības vada diafragmas trūce.
  • Barības vada adenokarcinoma.
  • Kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla.

Svarīgi ir noteikt iemeslus slimības sākuma stadijā, lai nepieļautu sarežģījumu attīstību. Ja ilgstoši netiks izmantota adekvāta terapija, var attīstīties Barreta sindroms (bīstama pirmsvēža stadija), kuņģa čūla, barības vada sašaurināšanās, GERS (gastroezofāgeālā refluksa slimība). Savlaicīgi apmeklēta gastroenteroloģija neļaus nonākt līdz šādam stāvoklim.

Kādus izmeklējumus nozīmē gastroenterologs

Mūsu medicīnas centrs ļauj izmantot visus nepieciešamos izmeklējumus gastroenteroloģijas jomā. No sākuma, ārsts rūpīgi iztaujās pacientu, sastādīs anamnēzi, veiks ārējo apskati un krūšu apgabala palpāciju. Grēmu diagnostika ietver sevī FGS, vispārējo un bioķīmisko asins analīzi. Ja slimniekam sāpes krūtīs pastiprinās pie fiziskās slodzes, jāizslēdz sirds patoloģiju. Arī šajā gadījumā mūsu klīnikā tiek veikti visi nepieciešamie izmeklējumi (EKG, Rtg, veloergometrija, ehokardiogrāfija, asinsvadu izmeklējumi).

Klīnikā Premium Medical, kvalificēts gastroenterologs Rīgā, sniegs konsultācijas. Mūsu klīnika lepojas ar labiem speciālistiem un plašu medicīnisko pakalpojumu spektru pieaugušajiem un bērniem. Lai pierakstītos uz pieņemšanu, lūdzu zvaniet uz norādīto telefona numuru vai atstājiet pieteikumu mūsu mājas lapā.