ru lv
Ginekologa padomi sieviešu reproduktīvās veselības atbalstam

Ginekologa padomi sieviešu reproduktīvās veselības atbalstam

Katrai sievietei vismaz reizi gadā jāapmeklē ginekoloģijas kabinets – sieviešu dzimumorgānu un reproduktīvās sfēras stāvoklis ir rūpīgi jāuzrauga. Mūsdienīgās jaunietes vēlās vispirms kļūt finansiāli patstāvīgas, un tikai pēc tam domāt par bērniem. Izmeklējumi un ginekologa konsultācija dod iespēju pārbaudīt sievietes veselības stāvokli un saņemt profesionālus padomus, kā to uzturēt turpmāk.

No pirmajām rokām: ginekologa konsultācijas

Kad mūsdienu sievietei briest jautājums par pirmajām dzemdībām, daudzām bioloģiskais vecums tuvojas 30 un pat 40 gadiem. Tāpēc bieži rodas jautājums – kā saglabāt reproduktīvo sfēru, lai varētu ne tikai palikt stāvoklī, bet arī iznēsāt bērnu. Šajā gadījumā palīgā nāks ārsti, kuri medicīnisko darbību veltījuši sievietes veselības atbalstam – ginekologi, endokrinologi, ģenētiķi. Pieredzējušo ārstu profesionālie padomi palīdzēs dzemdēt pilnvērtīgi veselu bērnu vēlā vecumā:

  • Savlaicīgi izejiet nepieciešamosginekoloģiskos izmeklējumus. Ārsta-ginekologa apmeklēšana ļaus agrīnās stadijās atklāt urīnceļu un dzimumorgānu sfēras saslimšanas.
  • Atbildīgi izvēlieties partnerus un kontracepciju. Gadījuma sakari draud ar pastāvīgām dzimumorgānu infekcijām, kuras kaitē gan veselībai kopumā, gan arī sievietes reproduktīvajām iespējām. Tāpat slikti sievietes veselību ietekmē mākslīgā grūtniecības partraukšana. Ginekoloģijas kabineta apmeklējuma laikā Jums piedāvās nodot uztriepes un analīzes uz infekcijas slimībām, kuras atklājot nozīmēs adekvātu ārstēšanu.
  • Pieturieties pie veselīga dzīvesveida. Smēķēšana, alkohola un psihotropo vielu lietošana slikti ietekmēs veselību. Pareizs dzīvesveids – Jūsu un topošā bērna veselības atbalsts.
  • Ēdiet pareizi. Mūsdienu produktos ir daudz sintētisko sastāvdaļu, kuras var ietekmēt veselību. Turklāt: ass, trekns, sālīts, cepts ēdiens vairumā gadījumos kaitē aknām un kuņģim, kas var slikti ietekmēt grūtniecības norisi un gatavošanos tai.
  • Izvairieties no pārēšanās. Pārmērīgs kalsnums, tāpat kā aptaukošanās, negatīvi ietekmē reproduktīvo funkciju. Nesasniedzot nepieciešamo svaru, sievietei var tikt pārtraukts menstruālais cikls, tāpēc ar diētām ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Bet liekie kilogrami grūtniecības laikā var provocēt sirds-asinsvadu sistēmas, balsta-kustību aparāta, kuņģa-zarnu trakta saslimšanas.

Ja pieturēsieties ārstu ieteikumiem un uzturēsiet harmonisku dzīvesveidu, varēsiet saglabāt reproduktīvo sfēru labā stāvoklī daudzus gadus.

Mūsu klīnikas Premium Medical ginekologa konsultācija kļūs par kvalificētu palīdzību un atbalstīs sievietes veselību. Mēs strādājam katru darba dienu no plkst. 8 līdz plkst 20.