ru lv
Kā alergologs identificē bērnu alerģiju

Kā alergologs identificē bērnu alerģiju

Saskaņā ar statistiku, bērni ir vairāk pakļauti alerģisko reakciju riskam, nekā pieaugušie. Jebkāda to izpausmes forma ir pareizi jāklasificē, jo bez īstajiem veidiem ir arī neīstie. Beidzamo visbiežāk diagnosticē bērniem līdz 3 gadu vecumam, iemesls - ārstniecisko vai citu vielu īslaicīga nepanesamība. Patoloģisko reakciju diagnostiku, par bērna organismā iekļuvušo alergēnu veic tikai ārsts - alergologs. Svarīga ir savlaicīga saslimšanas diagnostika, kas ļaus sastādīt pareizas ārstēšanas un recidīvu profilakses programmas.

Ārsta alergologa konsultācija

Atklājot bērnam tiešās vai netiešās alerģiskās reakcijas pazīmes, kuras izpaužas kā straujas iesnas, klepus, šķaudīšana, acu asarošana, nepieciešams alergologs, lai saņemtu ārstu konsultācijas.

Pieņemšanā ārsts sastādīs slimības vēsturi, apkopos informāciju par alerģisko reakciju izpausmēm tuviem un tāliem radiniekiem. Pēdējais ir īpaši svarīgs faktors, kas tiek ņemts vērā veicot bērna komplekso izmeklēšanu. Ja vienam no vecākiem ir tā vai cita alerģijas forma, alerģiskās reakcijas risks bērnam ir vairāk nekā 30 %. Ja ar alerģiju slimoja abi vecāki, risks palielinās līdz 40 %.

Ārstu konsultācijas fiksēs patoloģisko simptomu izpausmes līdz pat minūtei, un to secību. Tādējādi, ārsts alergologs identificēs slimības simptomātiku, kura var norādīt uz specifisko alergēnu.

Bērnu alerģijas diagnostikas metodes

  1. Asins analīze imūnglobulīna noteikšanai. Visprecīzākā un jūtīgākā diagnostikaantivielu un kairinātāja daudzuma noteikšanai, uz ko tie reaģē.
  2. Ādas alergoproves. Nesāpīga izmeklēšana alergēna atklāšanai. Alergologs caurdur ādas virspusi uz apakšdelma vai viegli to ieskrāpē. Tad uz brūcītes uzliek nelielu iespējamā alergēna devu.
  3. Eliminācijas proves. Diagnostiku veic izolējot bērnu no paredzamā alergēna. Alergologs veic organisma reakcijas monitoringu. Stāvoklis stabilizējas, ja alergēns noteikts pareizi.
  4. Provokatīvās alergoproves. Reta apsekošanas forma, ko nozīmē, ja citas metodes nav efektīvas. Stacionāra apstākļos bērnam ievada nelielu alergēna devu bronhos, degunā vai mutē, un novēro organisma reakciju.

Klīnikas “Premium Medical” speciālisti nodrošina, ka diagnostika un bērna izmeklējumi uz alergēnu ir kvalitatīvi, izmantojot mūsdienīgās un drošās alergoproves. Mēs garantējam precīzus rezultātus pat vissarežģītākajos gadījumos.

Pieteikties konsultācijai, pie ārsta alergologa mūsu klīnikā “Premium Medical”, var pēc norādītā tālruņa numura vai pieteikuma formas mūsu mājas lapā. Veicam kvalitatīvas ārstu konsultācijas, savlaicīgu, precīzu un drošu bērnu alerģijas diagnostiku, nozīmējam efektīvu ārstēšanu. Tāpat atklājam brīdinošos faktorus un konsultējam par slimības recidīvu riska samazināšanu.