ru lv
Kad un kur vērsties pie urologa

Kad un kur vērsties pie urologa

Indikācijas vizītei pēc ārsta urologa ir neoptimālās izjūtas, attiecināmas uz uroģenitālās sistēmas orgāniem. Ja jums rodas neraksturīgas sāpes ķermenī – iespējams, tā ir organisma funkciju traucējumu pazīme.

Jums ir nepieciešama urologa konsultācija, ja ir parādījušies šādi simptomi: urīna nesaturēšana vai bieža vēlme urinēt, sāpes, kuras ir jūtamas:

  • dzirksnī;
  • starpenē;
  • jostas vietā;
  • vēdera apakšdaļā.

Izdaloties asinīm vai strutām kopā ar urīnu, novērojot sāpīgu vai retu (1-2 reizes diennaktī) urinēšanu, vērsieties pie ārsta. Pastāvot raksturīgām (tikai vīriešiem) seksuālās aktivitātes pazemināšanas pazīmēm vai nespējai veikt dzimumaktu, palīgā nāks urologs.

Interesanti fakti! Uroloģija biežāk, nekā citiem vīriešiem, ir nepieciešama smēķētājiem, jo patoloģijas viņiem attīstās ātrāk, tai skaitā onkoloģisko saslimšanu gadījumos.

Cilvēkiem ar lieko svaru sarežģītāk norisinās urīnceļu akmeņu slimības terapija, vienīga izeja viņiem – ķirurģiskās operācijas.

Lai pierakstītos uz urologa konsultāciju mūsu klīnikā Premium Medical, piezvaniet pa tālruni 660 111 60 vai 248 811 11.

Ja jūs esat jauns, neciešat no uroģenitālās sistēmas problēmām, klīnikas Premium Medical profilaktiskas urologa konsultācijas jums nav nepieciešamas. Tomēr jums būtu jāzina, ka ar vecumu vīriešiem paaugstinās prostatas adenomas attīstības risks.

Kas ir prostatas adenoma?

Tas ir labdabīgs audzējs, kurš ir spējīgs izraisīt urinēšanas funkcijas traucējumus. Dažreiz nelabvēlīgo apstākļu ietekmē pārvēršas par onkoloģisko saslimšanu. No prostatas adenomas rašanās neviens nav pasargāts, pat ja uz doto brīdi vīrietis ir pilnībā vesels. Vīrieši saslimst neatkarīgi no vecuma, bet visbiežāk slimība liek sevi pamanīt pēc 50 gadiem. Taču praksē ir sastopami arī gados jauni pacienti. Tādēļ:

  • ja jums jau palika 45 gadi, iesakām katru gadu apmeklēt urologu palpācijas veikšanai;
  • nav vērts baidīties no procedūras.

Palpācija ir visvienkāršākais ar pirkstu palīdzību veicamais izmeklējums, kura laikā ārsts urologs identificēs patoloģiju un palīdzēs laikus uzsākt terapiju jūsu dzīvības glābšanai.

Vērsieties pēc izmeklējuma klīnikā Premium Medical.

Fakti no medicīnas prakses! Ja dzimuminfekciju ārstēšanai tiek lietoti antibiotiķi, pazeminās erektilā funkcija. Adenomas un prostatīta profilaksei vēlams dzert granātābolu sulu, jo tā satur mikroelementus, kuri labvēlīgi iedarbojas uz priekšdziedzeri.

Sīkāk ar informāciju par mūsdienu uroloģiju jūs varat iepazīties šeit.