ru lv
Kardiologs – paaugstināta arteriālā spiediena ārstēšana

Kardiologs – paaugstināta arteriālā spiediena ārstēšana

Hipertonija – tā ir slimība, kuru raksturo pastāvīgi paaugstināts arteriālais asinsspiediens. Visbiežāk slimību diagnosticē pieaugušajiem pacientiem, taču beizamajā laikā parādījusies tendence “samazināties” pacientu vecumam. Tā vai cita hipertonijas stadija ir diagnosticēta lielai daļai pieaugušo, kuru vecums ir pāri 40. Ja tiek atklātas sirds un asinsvadu sistēmas problēmas, hipertonijas ārstēšanu veic – kardiologs.

Hipertonijas pazīmes

Hipertonija  bieži pavada dažādas sirds-asinsvadu saslimšanas. Agrīnā stadijā slimībai vēl var nebūt izteiktu simptomu. Uzmanību jāpievērš pašām pirmajām slimības izpausmēm, tādām kā:

  • Vājuma lēkmes.
  • Pastāvīgas galvassāpes.
  • Bieži reiboņi.
  • Troksnis ausīs.
  • Redzes traucējumi.

Ja tam visam pievienojas tādas bīstamas pazīmes, kā slikta dūša un vemšana, sāpes krūšu apvidū, nekavējoties jāizsauc ātrā palīdzība. Lai nepieļautu sarežģījumus, pie ārsta jāgriežas pēc iespējas ātrāk. Kardioloģija – nodrošina pacienta vispusējus izmeklējumus un nozīmē nepieciešamo ārstēšanu. Izmeklējumu procesā nozīmē EKG, ehokardiogrāfiju, asinsvadu izmeklējumus, tahikardijas noteikšanu (paātrināti sirdspuksti), diennakts monitorēšanu. Mūsu medicīnas centrs izmanto neinvazīvas metodes: tiek izmantotas  ārējās diagnostikas ierīces.

Kardiologa uzdevums: novērst sarežģījumus

Savlaicīgi noteiktā diagnoze un nozīmētā arstēšana ļaus izvairīties no tādiem nopietniem sarežģījumiem, kā miokarda infarkts, hipertoniskā krīze, ateroskleroze, stenokardija, sirds nepietiekamības lēkmes, sirds išēmija.

Slimība tāpat apdraud arī nieres, nervu un endokrīno sistēmu, galvas smadzenes.

Klīnikā Premium Medical konsultāciju Jums sniegs kvalificēts kardiologs Rīgā. Mūsu medicīnas centrs lepojas ar labiem speciālistiem un plašo medicīnas pakalpojumu spektru pieaugušajiem un bērniem. Lai pierakstītos uz pieņemšanu, jāpiezvana uz norādīto telefona numuru.