ru lv
Kariesa profilakse: pieejas un programmas bērniem Rīgā

Kariesa profilakse: pieejas un programmas bērniem Rīgā

Kariess ir izplatītākā stomatoloģiskā saslimšana bērniem, tāpēc tā profilakse ir ļoti svarīga. Efektīvi kariesa profilakses pasākumi ietver regulāru un pareizu zobu tīrīšanu, fluoru saturošu zobu pastu lietošanu, saldu un skābu pārtikas produktu patēriņa ierobežošanu, regulāru došanos pie zobārsta Rīgā un pareizu mutes kopšanas paradumu ieaudzināšanu.

Lai saglabātu bērna zobus veselus, mēs iesakām:

  • Regulāra zobu tīrīšana. Māciet bērniem tīrīt zobus divas reizes dienā, no rīta un vakarā, vismaz 2 minūtes, izmantojot mīkstu zobu birsti un bērniem paredzēto zobu pastu. Parādiet viņiem pareizu zobu tīrīšanas tehniku, lai viņi pēc tam varētu to darīt paši, bet vecāku kontrolē.
  • Veselīgs uzturs. Ierobežojiet saldinātu dzērienu un saldumu lietošanu, jo tie veicina kariesa veidošanos un izslēgt našķošanos starp ēdienreizēm. Iekļaujiet savu bērnu uzturā svaigus augļus un dārzeņus, lai attīstītu košļāšanas funkciju, veicinātu žokļu augšanu un siekalu plūsmu.
  • Fluors palīdz novērst zobu bojāšanos un nostiprina zobu emalju. Vērsieties pie Jūsu zobārsta, lai saņemtu konsultāciju saistībā ar fluoru saturošu zobu pastu, zobu diegu u.c. lietu lietošanu.
  • Regulāra bērnu zobārsta apmeklēšana palīdzēs atklāt problēmas agrīnā stadijā un novērst kariesa veidošanos. Ieteicams apmeklēt ārstu vismaz divas reizes gadā.
  • Dažos gadījumos, jo īpaši tad, ja bērnam ir paaugstināts kariesa veidošanās risks, zobārsts var ieteikt lietot īpašus līdzekļus, kas paredzēti zobu emaljas nostiprināšanai.

Šo ieteikumi ievērošana palīdzēs bērniem novērst kariesu un saglabāt veselus zobus. Tomēr, neaizmirstiet arī to, ka profesionālā zobārstniecība Rīgā palīdzēs nodrošināt nepieciešamos profilakses pasākumus un ārstēšanu. Premium Dental piedāvā draudzīgu un patīkamu vidi, kurā ikviens ģimenes loceklis var saņemt kvalitatīvus zobārstniecības pakalpojumus, veltot īpašu uzmanību Jūsu labsajūtai. Mēs lepojamies ar mūsu augsti kvalificēto speciālistu komandu, mūsdienīgu iekārtu izmantošanu, kā arī ar kvalitātes un servisa standartu ievērošanu. Mēs cenšamies atrast individuālus risinājumus katram klientam, lai apmierinātu viņa vēlmes, kā arī nepieciešamības gadījumā piedāvājam alternatīvus variantus. Lai nodrošinātu lielāku precizitāti, ārstniecības procedūru laikā mēs izmantojam mikroskopu.