ru lv
Mīti par gudrības zoba ekstrakciju

Mīti par gudrības zoba ekstrakciju

Gudrības zoba ekstrakcija – standarta procedūra zobārstniecībā. Tas nepieciešams, ja zobs rada problēmas - sāpes, iekaisumu vai problēmas ar sakodienu. Zoba ekstrakcijas laikā zobārsts sniegs Jums konsultāciju un veiks rentgena uzņēmumu, lai novērtētu zoba stāvokli. Šīs procedūras laikā tiek izmantota vietējā anestēzija, lai nodrošinātu pacientam komfortu.

Zobārsts veic iegriezumu smaganā, lai varētu piekļūt zobam. Pēc tam zobs tiek izrauts uzreiz viss vai tiek sasmalcināts vairākās daļās, lai atvieglotu tā izraušanu. Pēc zoba izraušanas ārsts dažreiz uzliek šuves, kas pēc dažām dienām izšķīst pašas. Profesionāla zobārstniecība Rīgā piedāvā kvalitatīvu apkalpošanu par izdevīgu cenu.

Gudrības zobi bieži vien asociējas ar mītiem un bailēm. Daži izplatītākie mīti par gudrības zobiem:

  • Visus gudrības zobus ir jāizrauj. Patiesībā ne visus zobus ir jāizrauj. Šis lēmums tiek pieņemts atkarībā no konkrētās situācijas. Ja gudrības zobi aug normāli un nerada nekādas problēmas, tad tos neizrauj.
  • Zobu izraušana vienmēr ir sāpīga. Tas ir mīts. Mūsdienu zobārstniecības metodes un tehnoloģijas padara zoba ekstrakcijas procesu mazāk sāpīgu. Lai nodrošinātu pacientam komfortu, bieži tiek izmantota vietējā anestēzija.
  • Šī procedūra ietekmē redzi vai dzirdi. Gudrības zobi un redze vai dzirde nekādā veidā nav savstarpēji saistīti. Šāda veida sakarības – tas ir tikai izdomājums.
  • Pēc gudrības zoba izraušanas jāievēro stingru diētu. Vairumā gadījumu pēc šīs procedūras ieteicams vairākas dienas izvairīties no cietas pārtikas lietošanas uzturā un smēķēšanas. Bet tas nenozīmē, ka Jums ļoti būtiski jāierobežo ēšanu. Svarīgi ievērot zobārsta individuālos ieteikumus.
  • Vienmēr ir jāizrauj visus četrus gudrības zobus. Nav tāda noteikuma, ka jāizrauj visus gudrības zobus. Reizēm pietiek tikai ar vienas vai divu gudrības zobu izraušanu, savukārt dažiem cilvēkiem šie zobi var vispār nesagādāt nekādas problēmas.

Svarīgi ir konsultēties ar zobārstu Rīgā, lai noskaidrotu, vai Jums ir nepieciešama gudrības zobu izraušana, kā arī, lai atrastu Jūsu situācijai vispiemērotāko variantu.

Ja Jūs vēlaties izraut gudrības zobu, tad sekojiet saitei šeit.