Atrodoties neērtā stāvoklī miega laikā vai nepareizā pozā darba vietā, no rītiem cilvēks jūt stīvumu, cieš no sāpēm muguras lejasdaļā vai zem lāpstiņām. Muguras masāža, kuru ārsts nozīmē pēc diskomforta cēloņa noskaidrošanas un kuru veic profesionālis, izmantojot rekomendēto tehniku, nāk par labu organismam, kā arī novērš nepatīkamas sajūtas.
To var kombinēt ar dažādām terapijas metodēm un klasisko masāžu, kā arī var veikt, ja ir muskuļu sasprindzinājums vai fizioloģiskais nogurums, kas izpaužas kā diskomforts mugurā. Šo ārstniecisko procedūru jāveic, ja pacientam tiek diagnosticētas balsta un kustību aparāta patoloģijas, tostarp:
Išiasa gadījumā, kad tiek izraisītas dedzinošas muguras sāpes, masāža mazina iekaisumu, novērš sastingumu, savukārt tad, ja ir deformēts mugurkauls, tā palīdz nostiprināt vienu muskuļu pāri, bet otram pārim palīdz mazināt saspringumu. Osteohondrozes gadījumā tiek masēta gan skartā zona, gan visa mugura. Savukārt radikulīta gadījumā seanss sākas ar pavisam nelielu spiedienu, bet pēc tam slodze pakāpeniski palielinās.
Mūsu Premium Medical klīnikā, kas darbojas Rīgā, veicot klasisko masāžu, tiek izmantotas pamata un papildus tehnikas. Seanss sākas ar muguras glāstīšanu, kura laikā tiek veiktas apļveida kustības, virzoties no muguras lejasdaļas uz kakla daļu, vienlaikus āda un muskuļi nekustās. Lai noteiktu sāpīgākās vietas, uzliekot vienu plaukstu uz otras, masieris palielina spiedienu uz muguru. Berzējot ar plaukstas malu vai pirkstu galiem, tiek ietekmēti muskuļi un kaulu struktūras.
Pārejot uz mīcīšanu, speciālists ar rokām saņem krokā pacienta ādas augšējo slāni un masē muguru, virzoties pa mugurkaula līniju. Seanss noslēdzas ar glāstīšanu, pliķēšanu vai vibrācijām.
Premium Medica klīnikas masieriem ir zināšanas patoloģiskās anatomijas jomā, viņi viegli nosaka neirovaskulāros saišķus, saites un uzlabo tehniku. Manuāli iedarbojoties uz muguru:
Ārstnieciskā masāža mazina saspringumu, kas rodas, veicot atkārtotas kustības, palīdz aizmirst par migrēnu, kā arī novērš kāju pietūkumu.
Procedūra novērš asins stagnāciju, piesātina asinis ar skābekli, paātrina barības vielu piekļuvi starpskriemeļu diskiem. Muguras masāža samazina organisma uzņēmību pret infekcijām, novērš trauksmi, sliktu garastāvokli, palīdz atgūt garīgo labsajūtu.