ru lv
Par kādām acu slimībām signalizē galvas sāpes

Par kādām acu slimībām signalizē galvas sāpes

Acis palīdz mums uztvert apkārtējo pasauli, kura ir krāsu un gaismas pilna. Medicīnas centra “Premium Medical” speciālisti brīdina: galvas sāpes ir viens no tipiskākajiem oftalomoloģisko problēmu simptomiem. Profesionāls ārsts-konsultants palīdzēs tikt galā ar problēmu, savlaicīgi nozīmējot ārstēšanu.

Acs – sarežģīts orgāns, kuru ar galvas smadzenēm saista asinsvadi un nervi. Acs šķidruma novadīšanas traucējumi, acs muskuļu spazmas, spiediens uz redzes nervu, var izraisīt sāpes. Nedrīkst atlikt vizīti pie ārsta, ja cefalģija ir apvienota ar redzes pasliktināšanos. Nodrošinot redzes asumu bērnībā, mēs atliekam problēmas rašanos vecumā. Klīnika bērniem nodrošina vislabāko un uzmanīgāko attieksmi.

Kādas acu slimības izraisa galvas sāpes

Sāpes var norādīt, ka ir:

  • Astenopija – acu nogurums.
  • Glaukoma.
  • Astigmātisms.
  • Iridociklīts.

Darbs pie datora, grāmatu lasīšana ir saistīta ar spriedzi uz acīm. Nogurums izraisa galvas sāpes, acs muskuļu sasprindzinājuma dēļ. Īpaši jūtīgi pret astenopiju ir cilvēki ar viegli uzbudināmu nervu sistēmu. Muskuļu sasprindzinājums saistīts ar refrakcijas traucējumiem tuvredzības gadījumā, distrofiskajām izmaiņām. Ir nepieciešamas ārstu konsultācijas, kuru laikā tiks izslēgtas smagākas saslimšanas, un nozīmēta ārstēšana.

Glaukoma tā ir virkne slimību, kas saistītas ar paaugstinātu acs iekšējo spiedienu. Vienlaikus ar cefalģiju veidojas redzes leņķa sašaurināšanās, dedzinošas sāpes, sāpes acs ābola iekšpusē. Neizārstēta glaukoma izraisa pilnīgu aklumu.

Astigmātisms ir saistīts ar radzenes un lēcas sfēriskās formas izmaiņām. Cilvēks slikti redz tuvumā, attēls izplūst, spilgta gaisma kairina. Sāpes izplatās pieres daļā, virs uzacu loka. Lēkmi provocē pārslodze, ilgstošs darbs pie datora, lasīšana.

Iridociklīts – ir varavīksnenes un ciliārā ķermeņa iekaisums. To pavada pietūkums, apsārtums, asarošana, zīlītes sašaurināšanās, fotofobija. Provocēt iridociklītu var autoimūnās slimības, vīrusu infekcijas, traumas, endokrīnās problēmas. Savlaicīga diagnostika, ko veiks acu ārsts, palīdzēs novērst komplikācijas.

Acu ārsts ņems vērā cefalģijas saistību ar redzes traucējumiem. Sakrājot anamnēzi un subjektīvās sūdzības, viņš nozīmēs speciālas diagnostiskās procedūras, kuras ļaus noteikt slimības cēloni. Rūpējieties par savu veselību un bērnu redzi! Bērni klīnikai ir īpaši svarīgi pacienti.

Premium Medical” – tā ir vieta, kur ģimene saņems kompetentu medicīnisko palīdzību.