ru lv
Profesionāla bērnu zobārstniecība

Profesionāla bērnu zobārstniecība

Bērnu zobārstniecība Rīgā – tā ir specializēta joma, kas nodarbojas ar bērnu zobu un mutes dobuma kopšanu. Šajā jomā ietilpst gan profilakse, gan diagnostika, gan arī bērnu zobu un smaganu ārstēšana un veselības saglabāšana. Pēc bērnu zobārsta jādodas jau no agras bērnības līdz pusaudža un jauniešu vecumam. Bērnu ieteicams vest pie zobārsta uz pirmo apskati līdzko viņam parādās pirmie zobi vai arī tad, kad viņš sasniedz 1 gada vecumu. Tas palīdzēs izveidot veselīgus ieradumus un pozitīvu attieksmi pret zobārstniecības procedūrām jau no paša sākuma. Pēc pirmās vizītes pie zobārsta ieteicams turpināt regulāras apskates un profilaktiskās vizītes ik pēc 6 mēnešiem. Tad palīdzēs sekot līdzi bērna zobu un smaganu veselībai, kā arī novērsīs kariesa veidošanos un citu problēmu rašanos.

Ja bērnam rodas jebkādas problēmas ar zobiem vai smaganām, piemēram, sāpes, asiņošana vai pietūkums, viņam pēc iespējas ātrāk jādodas pie ārsta. Laikā, kad piena zobus nomaina pastāvīgie zobi (parasti tas sākas ap 6-7 gadiem), Jums jākonsultējas ar bērnu zobārstu, lai nodrošinātu pareizu pastāvīgo zobu augšanu un attīstību.

Profesionālā zobārstniecība ietver plašu pakalpojumu un procedūru spektru:

  1. Regulāras apskates un profilakses pasākumi. Tas ietver regulāras zobu pārbaudes, lai novērtētu zobu un smaganu veselību, kā arī profilaktiskās procedūras, piemēram, zobu un smaganu tīrīšana, fluoru saturošas zāles un hermetizācija.
  2. Kariesa ārstēšana, gudrības zoba raušana, smaganu slimību ārstēšana, kā arī ortodontiskā ārstēšana. Šeit pieskaitāmas arī citas procedūras, kuru mērķis ir atjaunot zobu veselību un funkcionalitāti.
  3. Profesionālā mutes dobuma higiēna - tā ir palīdzība bērniem apgūt pareizu zobu tīrīšanas tehniku, zobu diegu lietošana un mutes dobuma skalošana. Vēl zobārsts Rīgā veic profesionālo zobu tīrīšanu un aplikuma noņemšanu.
  4. Nepieciešamības gadījumā ārsts veic zobu un žokļu stāvokļa korekciju, izmantojot breketes, izņemamas ierīces, kā arī citas ortodontiskās metodes.
  5. Estētiskā zobārstniecība – tās ir procedūras, kuru mērķis ir uzlabot zobu ārējo izskatu. Šajā virzienā ietilpst zobu balināšana, zobu restaurēšana, zobu formas un krāsas atjaunošana, kā arī citas kosmētiskās procedūras.