ru lv
Proktologa konsultācija Rīgā

Proktologa konsultācija Rīgā

Ārsts-proktologs— speciālists, kurš nodarbojas ar taisnās zarnas ārstēšanu. Proktologa konsultācija nepieciešama gadījumos, ja parādās dedzināšana, durošas sāpes un grūtības sēdēt, kas rada diskomforta sajūtu anālās atveres apvidū.

Kad jādodas uz konsultāciju pie proktologa

Ārsta-proktologa konsultācija nevajadzētu atlikt sekojošos gadījumos:

  • nieze, asiņošana, diskomforts un sāpes vēdera izejas laikā ;
  • fekāliju vai gāzu nesaturēšana;
  • jebkādu jaunveidojumu parādīšanās starpenē vai tūpļa apvidū;
  • vēdera izeja pārāk reta vai pārāk bieža;
  • vēdera izejas laikā no taisnās zarnas izdalās asinis un gļotas u.tml.

Ņemot vērā, ka proktoloģiskās slimības ir ļoti delikātas tad pacienti nereti atliek savu pirmreizējo vizīti pie proktologa, cerot, ka problēma atrisināsies pati no sevis. Tiešu šī iemesla dēļ bieži rodas komplikācijas un pacientam nākas ciest sāpes.

Sagatavošanās vizītei pie proktologa

Uz pirmreizēju vizīti pie proktologa nav nepieciešama īpaša sagatavošanās. Ja ārsts rekomendēs veikt papildizimeklējumus, tad arī jūs brīdinās par nepieciešamo sagatavošanos un nepieciešamības gadījumā nozīmēs vajadzīgos medikamentus.

Kā notiek konsultācija

Konsultācijas laikā ārsts iztaujā pacientu, uzklausasūdzības, ievāc informāciju par slimību vēsturi, iepriekš veiktajiem izmeklējumiem, lietotajiem medikamentiem. Pēc nepieciešamības , nozīmēs veikt analīzes. Proktologs diagnosticē un ārstē taisnās zarnas un starpenes slimības.. Apskates laikā pacients tiek noguldīts uz sāniem un ārsts veic anālās zonas apskati. Izmantojot speciālu lubrikantu resnā zarna tiek izmeklēta ar pirkstu. Ja nepieciešams ārsts var nozīmēt tālākus izmeklējumus - rektoskopiju, fibrokolonoskopiju, USG izmeklējumus, nepieciešamības gadījumā arī datortomogrāfijas un magnētiskās rezonanses izmeklējumus.

Saņemt profesionālu proktologa konsultāciju Jūs varat mūsu klīnikā Premium Medical, piezvanot mums pa kontakttālruni, lai vienotos par vizīti, vai arī uzzinātu vairāk par mūsu klīnikas sniegtajiem pakalpojumiem.