ru lv
Profilaktiskā ultrasonogrāfija cīņā pret smagām slimībām

Profilaktiskā ultrasonogrāfija cīņā pret smagām slimībām

Kad tiek apmeklēts medicīnas centrs, mēs bieži baidāmies no dažādiem izmeklējumiem, uzskatot tos par organismam kaitīgiem vai bīstamiem. Tāpēc, pacienti bieži nonāk pie ārsta, kad ir parādījušies acīmredzami simptomi. Pat veiksmīgi ārstējot slimību, neizbēgami saglabāsies iekšējo orgānu funkciju traucējumi. Tāpēc ir svarīga profilakse. Tā ļauj atklāt slimību sākumstadijā, kad bojājumi ir minimāli.

Ultrasonogrāfija ir attiecināma pie neinvazīvām izmeklējumu metodēm un tiek veikta ar ultraskaņas viļņiem, kuri nebojā cilvēka dabiskās barjeras: ādu, gļotādu. Ultraskaņa iziet cauri audiem, atstarojoties no dažādām struktūrām un atgriežas pie ārsta uz ekrāna. Zinot veselā orgāna atšķirību no patoloģiskā, speciālists var ieraudzīt slimību agrīnā stadijā, kad tai vēl nav nekādu ārējo pazīmju. Daudzi patoloģiskie procesi tiek apturēti ar profilaktisko pasākumu palīdzību.

Kam nepieciešama profilaktiskā sonogrāfija

Ikgadējā ultraskaņas izmeklēšanas procedūra nepieciešama ikvienam. Mūsdienīgā dzīve, piepildīta ar stresu, būtiski “atjauno” slimības, padarot organismu neaizsargātu. Pat, ja Jūs neredzat trauksmainās pazīmes, nebūs lieki pārbaudīt sava organisma stāvokli.

Profilaktiskā sonogrāfija palīdzēs galvenokārt pacientiem ar nelabvēlīgu iedzimtību. Ja vecāku, tuvāko radinieku vidū tika novēroti ļaudabīgie audzēji, asinsvadu, sirds, locītavu, vairogdziedzera un citu endokrīnās sistēmas orgānu slimības, tās var parādīties arī nākamajās paaudzēs. Agrīna to atklāšana saglabās Jūsu veselību.

Izmeklējumi ir nepieciešami, ja:

  • Ir sliktu ieradumu esamība (alkohols, smēķēšana).
  • Hronisks nakts atpūtas, miega trūkums.
  • Ir pastāvīgs stress.
  • Ir mazkustīgs dzīvesveids.
  • Pareiza uztura traucējumi.

Pat veselīga dzīvesveida piekritējam ir grūti izvairīties no ārējās vides, piesārņotās atmosfēras, kancerogēno vielu klātbūtnes pārtikā, ietekmes. Tāpēc ir javeic ikgadējie izmeklējumi. Ultraskaņa ir nekaitīga. Atbilstoši norādēm procedūru var veikt vairākas reizes īsā laika posmā, lai pārbaudītu uzreiz vairākus orgānus, uzstādot precīzu diagnozi.

Ultrasonogrāfija Rīgā tiek veikta mūsu klīnikā “Premium Medical”, par pieņemamām cenām. Izmeklējums ir drošs, nesāpīgs, informatīvs, būs piemērots jebkura vecuma pacientiem. Regulāra krūšukurvja un vēdera dobuma orgānu, asinsvadu, sirds, uroģenitālās, reproduktīvās sistēmas pārbaude ļaus savlaicīgi atklāt trauksmainos signālus un agrīnā stadijā atrisināt problēmu.