ru lv
Tehniskā ortopēdija

Tehniskā ortopēdija

Tehniskā ortopēdija ir medicīnas nozare, kuras mērķis ir diagnosticēt un koriģēt balsta sistēmas un kustības funkcionālos traucējumus, nepieciešamības gadījumā piemeklējot attiecīgus palīglīdzekļus. Diagnostikas laikā tiek novērtēta gaita, stāja, kustību un locītavu traucējumi.

Viens no visplašāk izplatītajiem veidiem, kā koriģēt stājas un kustību traucējumus, ir individuālo ortopēdisko apavu un zolīšu izgatavošana. To nodrošina ārstējošais tehniskais ortopēds, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties ar ārvalstu firmām.

Indikācijas pēdu un stājas diagnostikai:

  • Asimetriska stāja
  • Dažādas pēdu un pirkstu deformācijas
  • Stājas problēmas pēc pēdu, kāju un gūžu operācijām
  • Kāju un pēdu pārslodze, ātra noguršana
  • Diabēts un artrīts, u.c.

Kā notiek pēdu diagnostika ortopēdisko zolīšu un ortožu izgatavošanai

Vispirms tiek izmeklēta pacienta stāja miera un kustību laikā, ķermeņa simetrija. Pacients nostājas uz īpašas ierīces – plantoskopa, kas ļauj noteikt, kā svars tiek sadalīts uz abām pēdām un tiek konstatētas asimetrijas un/vai deformācijas.

Bērniem ar pēdu analīzes palīdzību iespējams laicīgi diagnosticēt Severa slimību, kuras pazīmes ir sāpes vienā vai abos papēžos fizisku aktivitāšu laikā. Šādos gadījumos tiek izgatavotas īpašas zolītes, kas palīdz atbrīvoties no sāpēm un diskomforta, turklāt bērnam nav nepieciešams samazināt fizisko aktivitāšu daudzumu.

Tehniskā ortopēdija

Klīnikas Premium Medical tehniskais ortopēds Renārs Goldmanis ir pirmais un pagaidām vienīgais ārsts Latvijā un Austrumeiropā, kurš piedāvā speciāli konstruētās zolītes Severa slimības izraisīto sāpju un diskomforta mazināšanai!